Як зв'язати іграшку собаку гачком.

Мила і симпатична собачка, пов'язана своїми руками за допомогою гачка, обов'язково стане улюбленою іграшкою для вашої дитини або прикрасить інтер'єр вашої кімнати. А для її створення вам потрібно пара годин вільного часу і трохи пряжі.
Вам знадобиться
  • - гачок № 3,5;
  • - 50 г пряжі;
  • - залишки пряжі чорного і червоного кольору;
  • - наповнювач (синтепон або холлофайбер );
  • - гобеленова голка.
Інструкція
1
Почніть в'язання з тулуба. З пряжі основного кольору зв'яжіть ланцюжок з трьох повітряних петель. Тіло собачки в'яжеться по колу, тому початок ряду відзначте спеціальним маркером або ниткою контрастного кольору.
2
У першому ряду пров'яжіть 6 стовпчиків без накиду. (По два стовпчики в кожну петлю попереднього ряду). У другому - також по 2 стовпчики в кожну петлю попереднього ряду (всього 12 стовпчиків). У третьому ряду пров'яжіть по 2 стовпчики в кожну другу петлю (18 стовпчиків). Далі в четвертому ряду в'яжіть стовпчиками без накиду, а в кожну третю петлю - по 2 стовпчики (всього в ряду вийде 24 петлі). У п'ятому ряду пров'язуйте по два стовпчики в кожну четверту петлю (30 петель). Шостий і сьомий ряди в'яжіть прямо, не додаючи.
3
У восьмому ряду починайте робити убавкі. Пров'язуйте разом по 2 петлі в кожній четвертій петлі (24 стовпчика). У дев'ятому та десятому рядах в'яжіть прямо стовпчики без накиду в кожну петлю. У дванадцятому ряду пров'яжіть разом по дві в кожній третій петлі (18 стовпчиків). У тринадцятому ряду зробіть убавкі в кожному третьому стовпчику (всього 12). А в чотирнадцятому і п'ятнадцятому рядах в'яжіть стовпчики без накиду в кожну петлю.
4
Шістнадцятий ряд. Пров'яжіть дві петлі разом, потім один стовпчик (всього вийде 8 стовпчиків без накиду). У сімнадцятому ряду пров'яжіть 2 петлі разом, потім 2 стовпчики (всього 6 стовпчиків без накиду). В'язання закінчите. Тулуб собачки набийте наповнювачем, отвір зашейте.
5
Тепер зв'яжіть голову собаки. Ниткою основного кольору зробіть ланцюжок з 2 повітряних петель. Потім в другу петлю пров'яжіть 6 стовпчиків без накиду.
6
У другому ряду пров'язуйте по 2 стовпчики в кожну петлю попереднього ряду (всього 12 стовпчиків). У третьому ряду пров'яжіть по 2 стовпчики в кожну другу петлю (18 стовпчиків). Далі в четвертому ряду в'яжіть стовпчиками без накиду, а в кожну третю петлю - по 2 стовпчики (всього в ряду вийде 24 петлі). У п'ятому ряду пров'язуйте по два стовпчики в кожну четверту петлю (30 петель).
7
Шостий, сьомий і восьмий ряди в'яжіть прямо, не додаючи. У дев'ятому ряду починайте робити убавкі. Пров'язуйте разом по 2 петлі в кожній четвертій петлі (24 стовпчика). У десятому ряду пров'яжіть разом по дві в кожній третій петлі (18 стовпчиків). В одинадцятому зменшуйте в кожній другій петлі (всього 12 стовпчиків). У дванадцятому ряду - в кожному другому стовпчику (всього 8). Залиште довгий «хвостик» нитки, для того щоб зашити отвір. Голову набийте наповнювачем, отвір зашейте.
8
Для задніх лап ниткою білого кольору зробіть ланцюжок з 2 повітряних петель. У першому ряду в другу петлю пров'яжіть 6 стовпчиків без накиду. У другому ряду пров'язуйте по 2 стовпчики в кожну петлю попереднього ряду (всього 12 стовпчиків). У третьому ряду збавте до 6 стовпчиків. З четвертого по десяте ряди в'яжіть прямо ниткою основного кольору. В'язання закінчите, залиште довгу нитку. Зв'яжіть аналогічну деталь.
9
Передні лапи в'яжіть їх таким же чином, як задні, але зробіть коротшим на два ряди (тобто пров'яжіть 8 рядів).
10
Для хвостика зробіть ланцюжок з двох повітряних петель пряжею основного кольору. У першому ряду в другу петлю пров'яжіть 6 стовпчиків без накиду. Далі в'яжіть 5 рядів прямо.
11
Щоб зв'язати мордочку, пряжею білого кольору зробіть ланцюжок з 4 повітряних петель, замкніть їх в коло. Одна повітряна петля для підйому і сім стовпчиків без накиду по колу. У другому ряду в'яжіть по 2 стовпчики в кожну петлю попереднього ряду. Якщо ви хочете, щоб мордочка була побільше, продовжите в'язання по колу.
12
Зв'яжіть вушка (зовнішню і внутрішню частини). Зробіть ланцюжок з 2 повітряних петель. Перший ряд - 3 стовпчики без накиду в другу петлю. В'язання переверніть. Другий ряд - 2 стовпчики без накиду в першу петлю попереднього ряду, 1 стовпчик - в останню, 1 повітряна петля для підйому. В'язання переверніть. Третій ряд - 2 стовпчики без накиду в першу петлю попереднього ряду, один стовпчик в наступну петлю попереднього ряду, 2 стовпчики в останню, 1 повітряна петля для підйому (всього 5 стовпчиків). Четвертий ряд - 2 стовпчики в першу петлю, по 1 стовпчику в наступні 3 петлі, 2 в останню петлю ряду, одна повітряна петля (всього 7столбіков). Ряди 5-9 в'яжіть прямо. Десятий ряд - 2 перші і 2 останні петлі пров'яжіть разом (всього 5 стовпчиків). Одинадцятий ряд - зменшіть перші й останні 2 петлі (всього 3 стовпчика).
13
З'єднайте зовнішню і внутрішню деталі вушок і зшийте через край. Якщо ви хочете, щоб вушках можна було надати форму, то вставте всередину каркас із дроту і злегка їх набийте наповнювачем, потім приколіть їх шпилькою до голови і пришити. Потім пришийте мордочку, вишийте очі і носик чорної пряжею, рот - червоною. Голову, задні і передні лапи набийте наповнювачем і пришити до тулуба.
Корисна порада
Яка ж собака без ошийника! Виріжте вузьку смужку зі шкіри, пришийте застібку від старого браслета для годинника і надіньте на собачку.