Як розрахувати добову норму калорій.

Чи не набирати зайву вагу за умови відсутності порушень обміну речовин, досить просто, якщо правильно харчуватися, не допускаючи переїдання. Для того щоб впоратися з цим завданням, розрахуйте потребу свого організму в калоріях. Трохи знизивши отриману цифру, ви зможете досить швидко позбутися від заважають кілограмів.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - таблиця.
Інструкція
1
Скористайтеся формулою Гарріса-Бенедикта для того, щоб визначити, яку кількість калорій необхідно вживати протягом доби саме вам.Колічество калорій (для чоловіків) = 66 + (13.7 х вага в кг) + (5 х зростання в см ) - (6.8 х вік у роках) Кількість калорій (для жінок) = 655 + (9.6 х вага в кг) + (1.8 х зростання в см) - (4.7 х вік у роках) Дана формула дозволяє визначити добову потребу калорій людині, організм якого знаходиться в стані спокою.
2
Визначте свій коефіцієнт фізичної активності - відношення всіх енерговитрат протягом доби до основного обміну речовин організму. Даний показник залежить від виду діяльності, якою ви наповнюєте свій день.
3
Скористайтеся таблицею миттєвих значень коефіцієнтів фізичної активності для різних родів діяльності (наприклад, http://pn10.ru/koefficient-fnagruzki.html).
4
Складіть для себе таблицю, в якій в першому стовпці вкажіть рід діяльності; у другому - кількість часу, витрачений на виконання цієї роботи; в третьому - коефіцієнт активності для цього роду діяльності (з таблиці); в четвертому - твір чисел другого і третього стовпців.
5
Складіть суму чисел другого шпальти, вона повинна дорівнювати 24, тобто кількістю годин у добі. Складіть числа четвертого стовпця і розділіть їх на 24. Ви отримаєте свій коефіцієнт фізичної активності.
6
Тепер помножте число калорій, необхідне вашому організму в стані спокою (ви його вирахували в 1 кроці), на отриманий коефіцієнт. Таким чином, ви розрахували добову потребу свого організму в калоріях. Не перевищуйте це значення, щоб зберегти наявний на даний момент вагу.
7
Зменшіть кількість споживаних в добу калорій на 15-20%, щоб схуднути. Однак не зменшуйте добову норму калорій більше, ніж на 20%. Тому при цьому організм почне відчувати стрес, а ваша вага перестане скорочуватися.
Зверніть увагу
Не забувайте, що дітям, вагітним і годуючим жінкам потрібно вживати більшу кількість калорій і не дотримуватися строгих дієт, якщо на це немає приписів лікаря.
Корисна порада
Щоб порахувати, скільки калорій ви вжили протягом дня, можна скористатися калькулятором калорій (наприклад, http://www.kleopa.ru/calorie.php).