Як бігти марафон.

Дистанція 42 км 195 м - важке випробування моральних і фізичних сил спортсменів. Незалежно від рівня підготовки, завжди потрібно викладатися на межі можливостей, щоб подолати довгу дистанцію. Також, важливо враховувати і підготовчий період до марафону.
Інструкція
1
Визначте підготовчі терміни до марафонського змагання. Взагалі, все залежить від ваших цілей участі. Якщо ви любитель, то ви можете не так серйозно поставитися до цього кроку, оскільки для вас буде успіхом навіть саме подолання марафону. Але якщо ж ви захищаєте честь клубу або прапора, розпишіть те, чим ви будете займатися кожен день на тренуваннях. Найкраще почати підготовку за 5-6 місяців до старту. Бігайте не тільки кроси по рівнині, а й підключайте біг по горах, темпові відрізки і біг по піску.
2
Налаштовуйтесь морально задовго до старту. Для того щоб пробігти марафон, потрібно мати неймовірну психологічну витримку. Вона стосується не тільки усвідомлення величини дистанції, але й розуміння того, що вам будуть протистояти досвідчені бігуни. Тому намагайтеся не завантажувати свою голову напередодні змагання. Сприймайте все це не більше, ніж просту гру, де може статися все, що завгодно. Ще корисно думати на нейтральні теми, як під час підготовки, так і протягом самого марафону.
3
Почніть дистанцію у відносно неспішному темпі. Після стартового сигналу, не рвіть відразу вести біг за собою. Нехай навіть ви будете на голову сильніше інших, марафон - довга дистанція, за час якої може відбутися багато перестановок. Часом спортсмени сходять, що не добігши і половини. Намагайтеся знаходитися на видимому відстані від лідируючих атлетів. Якщо вам дозволяють сили, прімкніте до них. Відразу підбирайте оптимальний темп і стежте, щоб дихання було рівним і не збивалося.
4
Біжіть таким чином 30 км. Як правило, справжнє змагання в марафоні починається тільки після 34-35 км. Вам потрібно до цього бути готовим: хтось із лідерів може почати передчасне прискорення. Тоді вам мимоволі доведеться його (їх) наздоганяти, якщо ви хочете опинитися на високих щаблях у фінішному протоколі. Тут вже почнуть включатися внутрішні резерви організму, які вам потрібно буде кинути на фінішний етап. Прискорте самі, або разом з групою лідерів на останніх 5-6 км. Фінішну стрічку, як правило, перетинає першим той, хто володіє більшою витривалістю і тактичним чуттям.
Корисна порада
Завжди пийте воду на всіх пунктах харчування по ходу марафонській дистанції, інакше може початися зневоднення організму.