Як описати голос.

Є в житті такі речі, які складно описати словами. Однією з них є голос людини. Як же іншій людині уявити звучання обговорюваного вами голосу, якщо він не чув його? Є ряд нескладних характеристик.
Інструкція
1
Насамперед, про голос людини можна сказати, тихий він чи гучний. Ці терміни цілком однозначні і відразу вносять якусь ясність. Синонімами цих параметрів можна вважати сильний чи слабкий голос. Дані характеристики у багатьох людей відразу будуть викликати правильні асоціації. Завжди можна використовувати порівняння: гучний, як ніби у оперного співака, або настільки тихий, що треба прислухатися, щоб розібрати слова.
2
Особливим параметром є тембр голосу. Він менш явний, ніж гучність і сила, описувати його кілька складніша. Може характеризуватися величезною кількістю параметрів - красивий або некрасивий, глибокий або неглибокий, відкритий або закритий. Тим не менш, в більшості випадків достатньо обмежитися характеристикою приємний, оксамитовий або різкий. Те ж саме можна перераховувати, кажучи нема про тембрі, а про забарвлення голосу.
3
Відразу зрозуміло, про який голосі ви говорите, якщо почнете характеризувати його як низький або високий. Можна помітити, наприклад, що голос дуже високий (людина при співі дістає найвищі ноти), або ж, навпаки, звучить як низький густий бас. Загальною характеристикою може стати умовний розподіл голосу на чоловічий чи жіночий. Іноді можна сказати, що у жінки чоловічий голос, а у чоловіка - жіночий. Такий термін часто застосовується в розмовній мові, хоча дуже умовний і не зовсім коректний.
4
Людина може говорити сухо і монотонно, а може емоційно, змінюючи динаміку і інтонацію. Остання теж може бути помічена як незвичайна. Деякі голоси можна охарактеризувати по тому, як людина говорить: трохи в ніс або, навпаки, об'ємно. Звук може бути затиснутим або відкритим. Легко вказати на особливості голосу, якщо є якийсь акцент, наприклад, український говір. Людина під час розмови може розтягувати слова, співати з якимись характерними тільки йому властивостями. Володимир Висоцький розтягував при співі букви «р» і «л». Постарайтеся згадати, чи є у обговорюваного голоси якісь унікальні особливості, і сформулюйте їх. Нерідкі випадки, коли у людей зустрічаються схожі з ким-небудь голосу. Наприклад, можна сказати, що він говорить точно так само, як якийсь діджей на радіо.
Описувати звуки - те ж саме, що нюхати штучні квіти: здавалося б, та ж форма, ті ж фарби, а чогось дуже важливого не вистачає. Розповідь іншій людині про те, як звучить ваша власна мова, нагадує вдихання синтетичного аромату штучного квітки. Тим не менш, описати свою промову все ж можна.
Інструкція
1
Звукові характерістікіОпределіте тембр свого голосу, його тон. Позначте гучність, з якою ви найчастіше говорите. Використовуйте для порівняння знайомі людям образи: тихіше, ніж муркоче кішка, дзвінко, як весняний струмок, голосно, як сирена тощо. Опишіть, наскільки ясною для розуміння є ваша мова за звучанням, наскільки чітко в ній помітні окремі слова в реченні і букви в слові.
2
Емоційні характерістікіНа листі емоційне забарвлення мови оформляється розділовими знаками, в усній же промові значущі слова або частини пропозицій виділяють інтонаціями. Визначте, наскільки багата ваша мова інтонаціями: чи часто ви за допомогою голосу намагаєтесь передати різні настрої: радість, обурення, лють чи ваша мова, швидше, безбарвна і монотонна.
3
Мовні конструкції і стільПонаблюдайте за собою і з'ясуйте, які пропозиції ви найчастіше використовуєте в усному мовленні: короткі й прості або довгі (складносурядні, складнопідрядні). Опишіть, наскільки правильно ви вимовляєте слова, чи ставите наголоси на потрібний склад, чи зневажаєте правилами мови. Багатий чи ваш лексикон, як часто зустрічаються в мові професійні терміни або «слова-паразити».
4
Відмінні особенностіОпішіте, що відрізняє вашу мову від мови інших людей: чи присутні дефекти мови (заїкання, шепелявість). Можливо, ви «ковтаєте» закінчення слів або, навпаки, розтягуєте слова. Визначте темп мови: ви говорите швидко, немов слова не встигають за думками, або, навпаки, надовго замовкаєте, перш ніж продовжити думку. Визначте, як часто ви робите паузи між словами: ваша мова плавна і безперервна або уривчаста.
5
Візуальні еффектиДополніть враження про те, яка ваша мова, можуть допомогти і інші деталі. Опишіть, наскільки рухливі м'язи вашого обличчя під час розмови, наскільки виразна міміка. Як часто ви жестикулюєте, чи робите ви це постійно або тільки в крайніх випадках.