Як лікувати горло однорічному дитині. Як лікувати однорічному дитини фарингіт.

Біль у горлі - одна з найнеприємніших речей, яка може зіпсувати настрій будь-якої людини. Її інтенсивність може варіювати від легкого першіння до нестерпного болю, через яку кожен ковток перетворюється на катування. А що робити, якщо горло заболіло у маленької дитини, який навіть не може пояснити, що саме і як сильно у нього болить?
Інструкція
1
Біль у горлі - це не хвороба. Це симптом, прояв безлічі різних захворювань. Установити, що болить саме горло, можна по ряду ознак, основні з яких - відмова дитини від пиття, грудей, їжі, шумне ковтання, напруга м'язів грудної клітки при глотці. Також існують непрямі ознаки: дитина стає млявим, апатичним, у нього піднімається температура, з'являється озноб, він багато плаче і не звертає уваги на речі та іграшки, раніше цікавили його.
2
Для того щоб упевниться, що болить саме горло, загляньте дитині в рот під час плачу або, взявши чисту ложку кімнатної температури, обережно натисніть на корінь язика і загляньте в горло. Якщо воно червоне, покрите нальотом - необхідно викликати лікаря. Але і до його приходу ви можете допомогти своєму малюкові. Можна дати легке жарознижувальну (у вигляді сиропу або ректальної свічки), рясне пиття, найкраще настій ромашки, оскільки ця рослина має сильний дезинфікуючим действіем.После, особливо якщо доктор повинен прийти тільки на наступний день, можна зробити інгаляцію лікарських трав за допомогою парового інгалятора , або дати дитині подихати фізіологічним розчином через небулайзер, щоб зволожити запалену слизову. Також можна закапати у вуха спеціальні краплі - у дітей євстахієву труба, що з'єднує внутрішнє вухо з горлом, коротка, тому запалення практично завжди переходить на вуха.
3
Хорошим і перевіреним засобом є спиртовий компрес на шию. Розведіть горілку з водою один до двох, змочіть марлю, покладіть на передню поверхню шиї, накрийте відповідним за розміром листом пергаментного паперу (можна взяти папір для випікання) і зав'яжіть бавовняним хусткою. Залиште на кілька годин.
4
Але все це - лише способи полегшити біль до тих пір, поки не прийде лікар, який поставить діагноз і пропише відповідне в даному випадку лікування для вашої дитини.