Як класти ламінат.

Ламінат - це підлогове покриття, яке допускається укладати в будь-яких приміщеннях, крім ванної і кімнат з підвищеною вологістю. Перш ніж приступити до настилу ламінату, необхідно дати йому полежати при кімнатній температурі протягом 48 годин.
Вам знадобиться
  • - молоток;
  • - брусок;
  • - електролобзик;
  • - струбцина;
  • - розпірні клини;
  • - поліетиленова плівка;
  • - лінійка і олівець.
Інструкція
1
Настилати ламінат можна на лінолеум, паркет або на інше покриття, яке відповідає всім нормам - рівність підстави, помірна вологість. Протипоказана укладання ламінату на килимові покриття для підлоги. Перш ніж приступити до монтажу ламінату, добре вирівняйте, очистіть і висушіть основу. Якщо підставою буде служити бетон, то необхідно використовувати поліетиленову плівку, яка забезпечить пароізоляцію від зайвої вологості. Після того як плівка розстелена, стелите звуковбирну підкладку.
2
Тепер можете приступити до укладання ламінату. Почніть настилати панелі ламінату таким чином, щоб світло з вікна падало паралельно швам дощок. В іншому випадку шви будуть дуже сильно помітні. Формуйте перший ряд з двох дощок. Не забудьте розставити розпірні клини, які забезпечуватимуть зазор від 7 до 14 мм між стіною і панелями ламінату. Такі зазори необхідні для того, щоб після укладання стіна не заважала ламінату розширюватися або звужуватися. Щоб панелі ламінату легко защипувалися, укладайте їх замком на себе.
3
Після формування першого ряду приступайте до другого. Найкраще монтаж ламінату здійснюйте в половину дошки, тобто вид зверху повинен нагадувати кладку з половини цегли. Таке розташування дозволить рівномірно розподілити тиск між панелями ламінату при його розширенні або звуженні. Панель другого ряду піднесіть до іншої панелі під кутом, вставте в замок, і зафіксуйте.
4
Продовжуйте формувати другий ряд, але тільки без торцевого замикання за допомогою наступної дошки.
5
Здійсніть підбиття всіх чотирьох панелей за допомогою молотка. Саме вони будуть служити стартом для монтажу інших панелей ламінату.
6
Після підбиття приступайте до установки інших панелей в тому ж порядку. При монтажі останньої панелі ламінату, що примикає до стіни, використовуйте струбцину. Вона допоможе з легкістю з'єднати останню панель з попередньою.
7
Після укладання ламінату приступайте до монтажу плінтуса.
Корисна порада
При укладанні ламінату великими пластами важливо пам'ятати, якщо площа укладається ламінату перевищує по ширині та довжині 12 м і становить понад 120 квадратних метра, необхідно передбачити компенсаційні шви, інакше в підлоговому покритті почнуть утворюватися щілини.