Як вибрати палиці для лиж.

Якщо перед покупкою лиж і черевик досить багато людей все ж замислюються, які краще, то з палицями для лиж все трохи інакше. Більшість думає, що підійде будь-яка лижна палиця, головне, щоб було на що спертися і чим відштовхнутися. Для дітей найчастіше вибирають палки на виріст - це велика помилка. При покупці лижних палиць, необхідно звернути увагу на наступні характеристики.
Інструкція
1
Матеріал повинен бути міцним і легким. В ідеалі лижна палиця повинна бути виготовлена з карбону або склопластику, але вони коштують набагато дорожче інших, так як ними користуються професійні спортсмени. Для любителя підійдуть лижні палиці, зроблені з алюмінієвого сплаву, вони досить міцні і легкі.
2
За формою древко повинно бути вузький донизу, це робить саму лижну палицю більш стійкою. Але справа в тому, що і користуються ними в основному професіонали. Тому для початку вам підійдуть палиці циліндричної форми.
3
Довжина палки визначається наступним способом: для «класичного» стилю - зріст людини мінус 25-30 см., А для катання «гребеневим» стилем - потрібно відняти 15-20 см.
4
Ручки лижних палиць також можуть бути виготовленими з різних матеріалів. Наприклад, коркові, пластикові, шкіряні. Для любителя підійдуть ручки з пластику, а для професіоналів намагаються робити з нековзних матеріалів. Головне, щоб руці було зручно на ручці. Для цього верхню частину ручки роблять великий, а саму ручку загинають вперед. Для зняття навантаження з рук, ручки виготовляють анатомічної форми, а в нижній частині роблять невеликий уступ.
5
Лапка - це кільце, яке вдягається на нижню частину древка, для того щоб лижна палиця не провалювалися в сніг. Не слід вибирати палиці з маленькими лапками, універсальний діаметр - 60-80 мм.
6
Наконечники лижних палиць виготовляють з металу або твердих сплавів. За формою вони бувають декількох видів: конічні, зворотний конус (найбільш поширений і безпечний), «зубчаста коронка» (вони зручні на крижаних схилах).