Як вирощувати вдома китайську троянду.

Китайської трояндою називають один з видів гибискуса, гібіскус китайський. Ця рослина являє собою чагарник з сімейства мальв, термін життя якого в хороших умовах може перевищувати двадцять років. Китайську троянду можна назвати особливо вимогливим до умов утримання рослиною. При регулярному поливі та своєчасної пересадки китайський гібіскус прикрасить будь-яке приміщення своїми пишними квітами.
Вам знадобиться
  • - живці китайської троянди;
  • - керамзит;
  • - торф'яна земля;
  • - листова земля;
  • - пісок;
  • - дернова земля;
  • - перегнійна земля.
Інструкція
1
Гібіскуси можуть розмножуватися як живцями, так і насінням, але китайську троянду в домашніх умовах простіше виростити з укоріненого живця, зрізаного в середині або наприкінці літа. На живці зрізаються пагони довжиною близько десяти сантиметрів. Бажано, щоб на втечі було три-чотири листи. Якщо їх виявиться більше, відокремте від втечі частина листя або обріжте кожну листову пластинку наполовину. Таким способом ви уникнете пересихання держака.
2
Для вкорінення живців китайської троянди підготуйте контейнер з дренажним отвором і шаром керамзиту на дні. Змішайте субстрат з однакової кількості річкового піску, торф'яної, листової землі і покладіть шар цієї суміші поверх дренажу.
3
Зволожите субстрат і помістіть в нього живці, заглубів їх у ґрунт на один або півтора сантиметра. Вкорінюються пагонами будуть почувати себе набагато краще, якщо ви накриє їх скляною банкою або прозорою плівкою.
4
Деякі квітникарі використовують при вирощуванні китайської троянди інший широко поширений спосіб вкорінення - в відстояною воді. Якщо ви віддаєте перевагу саме такий спосіб, киньте у воду таблетку активованого вугілля для того, щоб запобігти загнивання черешків. Втім, для китайської троянди цей спосіб вкорінення не рекомендується.
5
Після того як живці гібіскуса дадуть коріння, їх можна висаджувати в окремі горщики. Рослини, які не досягли п'ятирічного віку, пересаджують щорічно, тому для щойно укоріненого живця підберіть невеликий горщик.
6
На шар дренажу покладіть суміш з чотирьох частин дернової, трьох частин листової і частини перегнійної землі. Додайте в субстрат одну частину піску і посадіть рослину в підготовлену суміш.
7
Підберіть для китайської троянди постійне місце з гарним освітленням. Влітку гібіскус вимагає рясного поливу. Якщо повітря в кімнаті, де росте китайська троянда, сухий, обприскуйте рослину. Взимку не варто поливати гібіскус занадто часто, але стежте, щоб земля не пересихала.
8
У природних умовах китайська троянда являє собою чагарник, але рослина, вирощена в кімнаті, можна сформувати у вигляді мініатюрного деревця. Для цього обрізайте бічні гілки, поки гібіскус не досягне потрібної висоти, після чого пріщіпніте верхівку і сформуйте компактну крону з декількох бічних гілок. Обрізати китайську троянду слід в лютому.