Як перевірити датчик повітря.

Датчик повітря/кисню являє собою спеціальний пристрій, що дозволяє виміряти кількість повітря, яке надходить в циліндри двигуна. Перевірити його працездатність можна за допомогою декількох тестів.
Вам знадобиться
  • - вольтметр;
  • - пристрій для збагачення горючої суміші;
  • - перехідник для підключення датчика;
  • - інструкція виробника автомобіля.
Інструкція
1
Виконайте перевірку основних параметрів двигуна згідно інструкції виробника. Спочатку визначте показники випередження запалювання, а також цілісність електричної мережі. Переконайтеся в наявності напруги в бортовій мережі, нормальній роботі системи упорскування й відсутності зовнішніх механічних пошкоджень, перед тим, як перевірити роботу датчика.
2
Збільште складову частку бензину в суміші, для цього відключіть датчик кисню з колодки, з'єднайте його з вольтметром. Підніміть обороти движка до значення в 2500, виконайте штучне збільшення вміст бензину в горючої суміші. Для цього скористайтеся пристроєм збагачення суміші. Оберти двигуна повинні впасти до значення в 200 оборотів в хвилину. Або, якщо у вас машина з електронним уприскуванням, витягніть і вставте вакуумну трубу з регулятора тиску в магістралі.
3
Для визначення працездатності датчика простежте за показаннями вольтметра. Якщо він швидко покаже значення напруги в 0,9 В, то з датчиком все в порядку. Якщо ж реакція вольтметра повільна, або сигнал зупинився на показнику 0,8, тоді датчик потрібно замінити.
4
Проведіть тест за допомогою бідної суміші для перевірки датчика кисню. Через вакуумну трубку виконайте імітацію підсосу повітря. Далі подивіться на вольтметр, якщо його показання впадуть на значення менше 0,2 В, то це правильна реакція кисневого датчика. Якщо ж сигнал змінюється повільно, або рівень буде вище 0,2 В означає, датчик підлягає заміні.
5
Перевірте датчик кисню за допомогою тесту динамічних режимів. Приєднайте його до гнізда системи упорскування, приєднаєте вольтметр паралельно роз'єму. Відновіть роботу системи в нормальне положення і встановіть показник обороту двигуна в межах півтори тисячі. Показання вольтметра повинні бути близько 0,5. Якщо ж ні, значить, датчик несправний.
Якщо при експлуатації автомобіля ВАЗ 2110 стало помітно, що він став повільно розганятися, двигун втратив деяку потужність, то можливо датчик масової витрати повітря (ДМРВ) вийшов з ладу або ж його ресурс наближається до цього. Для його перевірки достатньо мати мінімальний набір інструментів.
Вам знадобиться
  • - фігурна викрутка;
  • - тестер.
Інструкція
1
Від'єднайте роз'єм датчика. Заведіть двигун. Доведіть обороти двигуна до 1500 об/хв і більше. Почніть рух. Якщо ви відчуєте у машини "жвавість", то це означає, що датчик ДМРВ несправний і його потрібно замінити на новий. Це перший варіант перевірки. Якщо датчик ДМРВ відключений, то контролер переходить в аварійний режим роботи, тому суміш готується тільки згідно дросельної заслінки.
2
Увімкніть тестер в режим вимірювання постійної напруги, виставте межа вимірювання 2 В. Другий варіант перевірки датчика ДМРВ. Виміряйте напругу між жовтим проводом «вихід» (ближній до лобового скла) і зеленим «маса» (3-й з того ж краю), що знаходяться в роз'ємі датчика. Кольори можуть мінятися, залежно від року виробництва, але розташування залишається незмінним. Увімкніть запалювання, але двигун не заводьте. Щупами тестера впровадити крізь гумові ущільнювачі роз'єму, уздовж цих проводів, дістаньтеся до самих контактів не порушуючи ізоляцію. Підключіть тестер і зніміть свідчення. Дані параметри можна зняти і з табло бортового комп'ютера, якщо він є. Вони знаходяться в групі значень "напруги з датчиків" і позначаються U ДМРВ.
3
Оцініть результати. На виході справного датчика, напруга повинна становити 0.996-1.01 В. У процесі роботи воно поступово змінюється у бік збільшення. За цим параметром можна визначати ступінь "зносу" датчика. Наприклад: 1.01-1.02 В - датчик робітник, 1.02-1.03 В - датчик робочий, але вже «підсаджений», 1.03-1.04 В - скоро буде потрібно його заміна, 1.04-1.05 В - пора міняти, 1.05 В і вище - експлуатація неможлива, обов'язкова заміна.
4
Огляньте датчик, коли показання відхилені від норми. Візьміть фігурну викрутку і відкрутите хомут гумового гофра воздухопріёмніка, який знаходиться на його виході. Зніміть гофр, і уважно огляньте його внутрішні поверхні і датчика. На них не повинно бути конденсату і масла. Це найпоширеніша причина пошкодження ДМРВ. Якщо вони є, значить перевищено рівень масла в картері і забитий маслоотбойнік вентиляції картера. Перед заміною датчика на новий. Слід усунути несправність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8t-4PgD9a9w
Зверніть увагу
Нормальна робота каталізатора буде забезпечена тільки в разі дотримання правильного дозування бензину і повітря. Так що, якщо є неполадки з витратоміром, не чекайте нормальної роботи двигуна. Про те, як перевірити справність датчика масової витрати повітря, розповідається в цій публікації.
Корисна порада
Датчик масової витрати повітря (ДМРВ) розташований біля повітряного фільтра для визначення кількість потоку що проходить. через повітряний фільтр. Перевірити справність датчика можна наступним чином: 1 Спосіб перевірки ДМВР. 1. від'єднувати роз'єм датчика. 2. Заводите двигун. 3. Обороти двигуна повинні стати більше 1500. Спробуйте проїхатися.