Як приготувати рибу холодного копчення. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Людство зробило великий ривок вперед, коли винайшло способи консервування їжі. Копчення - один зі способів збереження продуктів. Таким чином можна зберегти видобуток прямо в похідних умовах, маючи під рукою мінімум допоміжних засобів та витратних матеріалів. Розрізняють два способи копчення: холодне і гаряче.
Вам знадобиться
    • риба;
    • сіль крупного помелу;
    • деревина листяних порід дерева.
Інструкція
1
Підготуйте рибу: попатраєте її, ретельно промийте і складіть у посуд, пересипаючи сіллю з розрахунку - 1,5 кг солі на 10 кг продукту. У сіль можна додати трохи цукру, це поліпшить смак готового продукту. Додайте свої улюблені прянощі: перець, ароматні трави. Накрийте рибу плоским блюдом, придавите чим-небудь важким і залиште в розсолі на 3-5 днів, залежно від розміру риби.
2
Вийміть рибу з розсолу і промийте: дрібну в проточній воді протягом 1-2 годин, а велику можна вимочувати до доби. Потім рибу потрібно подвяліть: дрібну зберіть на мотузку штук по 5-6, нанизуючи їх через очі. Крупну краще обв'язувати за хвіст і підвішувати головою вниз. Рибу винесіть для просушки на відкрите повітря. Слідкуйте, щоб риба обвітрилася з усіх боків, якщо потрібно, вставте в черевця дерев'яні розпірки, щоб усередині теж усе підсушують.
3
Через 2-3 дні посушенную і підв'ялені рибу розвісьте в коптильні і приступайте до копчення: вугілля повинні тліти і диміти, уникайте відкритого полум'я. Слідкуйте, щоб температура копчення залишалася в межах 25 градусів, інакше вийде гарячий спосіб. Процес копчення дуже делікатний, практично неможливо отримати однакові результати, навіть якщо дуже цього прагнути. Смак кінцевого продукту залежить від димоутворення, а той, у свою чергу, залежить від деревини, погоди і безлічі інших чинників. Копчення - процес, що вимагає постійної уваги, так як потрібно цілодобово підтримувати жар в вугіллі.
4
Для копчення беріть деревину листяних порід дерева, хвойні дерева не годяться для копчення, він містять занадто багато смолистих речовин, в результаті продукти набувають гіркота. Береза підходить для копчення, але з неї потрібно знімати кору, інакше міститься в ній дьоготь осідає на продукті. Жителі півдня для копчення продуктів намагаються використовувати дрова з плодових дерев: вони збагачують смак копченостей своїми ароматами. Саме тому до кінця копчення рекомендується додавати до вугілля гілки дерев з ароматною деревиною або пряну траву. Наприклад, дим ялівцю володіє знезаражувальні властивості і має прекрасний аромат.
Зверніть увагу
Термін зберігання непотрошеной риби холодного копчення значно коротший, тому для тривалого зберігання потрібно її потрошити.
Корисна порада
Для холодного копчення краще брати рибу жирних сортів: в процесі тривалого копчення йде зневоднення продукту. Жирна риба зберегти свою соковитість якраз за рахунок свого жиру.