Навіщо потрібна математика.

У світі завжди відбуваються події і явища, які навряд чи можна назвати нелогічними і не підлеглими якимось законам або порядкам. Частина цих подій підпорядкована математичним закономірностям, які є одними з рушійних сил прогресу людства і цивілізації.
Багато в чому завдяки математиці цивілізація стала такою, яка вона є зараз: розвиненою, високотехнологічною, освіченою і забезпеченою. Математична наука дозволила розвинутися цивілізації у всіх її аспектах, починаючи від одягу і предметів побуту і закінчуючи освоєнням космоса.Математіка - наука точна, яка не терпить помилок. Саме завдяки цій їїмежі математичні закони лягли в основу всіх винаходів, починаючи примітивними у вигляді важелів і маятників і закінчуючи суперкомп'ютерами. Виведені в математиці закони і закономірності є об'єктивними і застосовними у всіх інших областях людського знання. На її закони спирається фізика, хімія, географія, геологія і багато інших областей наукового знання, в яких просто неможливо обійтися без математики. Застосовуваний в математиці формульний мова є ясним для всіх присвячених в нього вчених незалежно від національності, віросповідання та мови. Завдяки йому нові відкриття та докази в світі математики стають відомими в найкоротші срокі.Математіка як наука грунтується на основі різноманітних математичних моделей, головним завданням яких є відображення реальних подій і явищ. Звідси випливає й головна мета математики з практичною її боку - розробка таких моделей, які змогли б в достатній мірі пояснити досліджуване явище або об'ект.Одной з основ математичного знання є застосування мови чисел до всіх модельованим об'єктам. Число в математиці подібно букві в алфавіті, без нього нікуди. Мова чисел є інтернаціональним, зрозумілим кожній освіченій человеку.Математіческое знання дозволяє людині швидше і правильніше виявляти взаємозв'язки в відбуваються навколо події, надходити грамотніше і, що головне, логічніше, а також володіти конструктивним підходом у вирішенні різних питань. Людину, яка добре знає математику, можна назвати освіченим і логічним.
Багатьом здається, що вивчення математики в школі може бути зведене до мінімуму. Навіщо освоювати стільки непросту науку, коли є калькулятори з численними функціями? Тим більше, що іноді вона дається важко. Але ще Ломоносов вказав на те, що математика упорядковує розум. Також вона розвиває мислення дитини, логіку, аналізаторскіе здібності, тренує пам'ять і уважність.
У початковій школі закладається фундамент математичних знань дитини. Але на сьогоднішній день, на жаль, вчителі та шкільні методисти дуже мало приділяють уваги змісту даного курсу. Вид викладання математики в початковій школі склався ще 50-60 років тому. Він відображає систему педагогічних, психологічних і математичних поглядів того часу. Часто батьки і діти задають вчителям питання, для чого потрібна математика в початковій школі? По-перше, математика розвиває і формує мислення дитини. Вивчення даної науки дозволяє побачити, як одне явище в світі пов'язано з іншим. Вона допоможе навчитися встановлювати причинно-наслідкові зв'язки. По-друге, математика сприяє розвитку творчого потенціалу дитини. Здавалося б, який тут зв'язок? Але дана точна наука сприяє знайомству дітей з методичної роботою, без якої не мислимо жоден творчий процесс.В-третє, математика навчає знаходити не тільки прості, але і оригінальні способи виходу з будь-якої ситуації. Діяти за шаблоном зможе будь-яка людина. Але варто змінити деякі умови в задачі, як деякі тут же губляться, не уявляючи, що робити далі. Така ситуація характерна не тільки для математичних завдань, але і життєвих. Уміння зіставляти факти, знаходити знайомі формули і застосовувати їх в найнесподіваніших ситуаціях - ось які здібності розвиває вивчення математики в школі. Саме уроки математики в початковій школі пояснюють дитині, що таке форми і розмір, як можна орієнтуватися в просторі, яким чином підійти до вирішення тієї чи іншої задачі. Такі уроки допомагають малюкам навчитися думати і розвивають їх інтелект, вчать користуватися логічним і просторово-геометричним мисленням. Математика обов'язково повинна бути одним із елементів у вихованні дитини.