Як ловити ленка.

Льонок - прісноводна риба, яка мешкає в холодних водах від Обі до Колими. Ці риби мають невелику голову, витончену до переднього краю, яка завершується маленьким ротом. Тіло подовженої форми з дрібною, щільною лускою. Колір залежить від середовища проживання і може бути темно-сірим або чорним, з численними невеликими блідо - червоними плямами на боках, які в період нересту набувають яскравого забарвлення, черево світле. Плавники - сильні і добре розвинені, з жовтим відливом і перламутровою смугою. Льонок - хижа риба, тому дорослі особини харчуються в будь-який час (особливо сильний жор вранці і ввечері) личинками донних комах, дрібними молюсками, черв'яками.
Інструкція
1
Льонок - риба хитра, обережна і ловити його дуже складно. За один раз можна зловити на річці, якщо пощастить, максимум 4-5 рибін.Что стосується вибору місця лову, то краще всього використовувати спокійні течії або стоячі води заток, перекатів. З огляду на те, що ця риба практично не ловиться на глибині, це будуть ідеальні місця.
2
У зв'язку з тим, що ленок - риба хижа, то і в якості наживки доцільно використовувати м'ясо, черв'яків, дрібних жаб, мальків рибок, печінку і т.д. Найпоширенішою і універсальною є наживка з ручейника, так як її можна використовувати при лові як дрібного, так і великого ленка. Видобуток його досить проста, і застосовувати його можна довго. Ще використовують короеда, але в цих випадках, при пайку гачка до блешні під кутом, відхилення від волосіні повинно бути мінімальним. Самою незвичайною приманкою є «миша» - це двійник або трійник, що формою нагадує гризуна з НЕ тонучого матеріалу, зверху обтягнуте хутром.
3
Що стосується снастей, то, як показує практика, рекомендується застосовувати вудку з котушкою, а використання кивка просто необхідно. В іншому випадку, через відсутність коливання блешні можна пропустити сигнал про поклеве. При лові на широких річках, враховуючи швидкість течії, придатний буде спінінг з помірною проводкою і невеликими блешнями з яскравим забарвленням.
4
Способів лову багато, і вони залежать від періоду і місця лову. Якщо це зимова риболовля, то спочатку робиться лунка або використовуються лунки вже пробурені, які ретельно очищаються і зверху накриваються картонкою з прорізаним отвором. При «вистрибування» кивка необхідно зробити підсічку після першого ривка. Другий буде вже слабше, так як ленок спочатку стягує лісочку, а потім перекидається без різких ривків. Тут дуже важливо тягнути волосінь швидко і без зупинок, намагаючись завести її в лунку. Слід враховувати, що біля ополонки може бути ще ривок. За допомогою багра витягаємо улов з води.
5
Використовуючи тактику нахлиста, найкраще ловити ленка в літній період. При цьому приманка повинна бути у вигляді рибки, важкої і обертається, яку доцільно маскувати помаранчевої накладкою. Літньої ночі ленок найкраще ловиться під поверхнею води, а днем, навесні і восени виключно на дні. Навіть сама незначна дрібниця може злякати рибу. При лові з берега важливо дотримуватися деяких правил: одяг повинен бути неяскравих кольорів, все снасті під рукою, щоб уникати зайвих рухів і головне - підібратися до місця лову тихо і потай. При захопленні приманки дії далі розвиваються за вже відомою схемою: наявність стрибків, перекидів, ривків, що триває не довго. Залишається тільки підвести до берега втомлену рибу і порадіти улову.Следуя цих порад, рибалка завжди буде вдалою і приємною.