Як ліпити горщики. горщики з глини.

Ліплення з глини - це корисне і приємне заняття. Глина очищає і оздоровлює організм, а сам процес виготовлення горшочка - це і радість творчості, і прекрасний спосіб заспокоїти нерви. Крім того, глина має багато корисних властивостей, наприклад, в глиняному посуді продукти зберігаються краще, а квіти, посаджені в горщики з глини, швидше ростуть. Зліпити глиняний горщик можна і самостійно, головне мати необхідні для цього матеріали і трохи вільного часу.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - вода;
  • - ганчірка або газета.
Інструкція
1
Перед тим як починати роботу, підготуйте необхідну сировину: візьміть шматок глини і починайте місити його, немов тісто. Слідкуйте за тим, щоб глина була однорідною, і в ній не з'являлося пухирців повітря. Якщо грудка твердий - додайте трохи води для отримання потрібної консистенції. У вас повинен вийти не дуже сухий ком глини, яка не буде липнути до рук. Спочатку потренуйтеся і спробуйте зліпити кульки, потім циліндр, невеликі фігурки звірів, це допоможе відчути пластичність і податливість глини. Після того, як ви навчитеся ліпити нескладні фігурки, можна переходити в ліпленні виробів поскладніше, в даному випадку - горщиків.
2
В першу чергу потрібно зробити дно горщика, для цього розкачайте глину, зробіть з неї млинець і виріжте окружність необхідного вам розміру. Потім потрібно приліпити до денця стінки. Візьміть невеликий шматочок глини і зробіть з нього джгут з діаметром 0,5 см. Можна зробити багато таких джгутів відразу або розгортати їх у міру необхідності. Обов'язково стежте за тим, щоб глина НЕ підсихали, змочуйте стінки і дно горщика водою.
3
Приліпите один кінчик джгута до денця і укладайте його по периметру, поступово нарощуючи стінки. Коли джгут закінчиться, приліпите до нього інший і продовжуйте ліплення. При формуванні стінок, стежте, щоб горщик виходив рівним. Якщо ви хочете, щоб у горшочка була якась особлива форма - наприклад, звужені чи розширені стінки - накладайте джгутики з рівномірним відхиленням всередину або назовні. Продовжуйте ліплення доти, поки горщик не буде повністю сформований.
4
По закінченню роботи загорніть готовий виріб в газету або ганчірку і залиште на пару днів денцем вгору, щоб він добре висох, інакше обпалювати його не вийде.
5
Коли горщик повністю висохне можна переходити до завершального етапу роботи - випалу. Перший випал випаровує з виробу зайву вологу, а другий - робить його міцним. Спочатку потрібно повільно, протягом 2-3 годин нагрівати виріб до 300 градусів. При цьому не повинно бути нерівномірного нагрівання і різких перепадів температури, так як це може зіпсувати всю вашу роботу.
6
Потім йде другий випал - збільште температуру до 580 градусів і потримайте горщик протягом 15 хвилин, після цього підійміть температуру до 900 градусів ще на 15 хвилин. Коли випал завершений, дайте виробу охолонути до кімнатної температури і можете його виймати.