Як вживати вітамін Е. Як застосовувати вітаміни.

Токоферол, більш відомий як вітамін Е, є потужним природним антиоксидантом. Він живить клітини крові і внутрішніх органів людини, захищаючи їх від переродження в злоякісні пухлини. Вітамін Е покращує кровообіг і зменшує ймовірність утворення тромбів. Дефіцит токоферолу може викликати проблеми у статевій системі. Регенеруючі властивості вітаміну Е часто використовуються при виготовленні косметичних засобів для обличчя, рук і волосся. На жаль, жиророзчинний вітамін швидко виводиться з організму. Відновити необхідний для здоров'я рівень токоферолу можна через їжу і вітамінні комплекси.
Інструкція
1
Здайте аналіз крові на вітаміни, щоб дізнатися кількісний вміст вітаміну Е в вашому організмі. Якщо результати будуть значно нижче норми, необхідно звернутися до лікаря. При малих відхиленнях можете заповнити недолік вітаміну самостійно.
2
Визначте необхідну вам добову норму токоферолу. Вона вимірюється в міжнародних одиницях - МО. 1 МО прирівнюється до 0,67 мг натурального вітаміну Е, що міститься в продуктах, або до 1 мг синтетичного токоферолу ацетату в полівітаміни промислового виробництва. Добова вітамінна доза залежить від віку і статі. Дітям до 16 років щодня необхідно 7-8 МЕ токоферолу, жінкам - 8 МО, чоловікам - 10 МО. Для вагітних і годуючих жінок денна норма повинна бути збільшена до 10-15 МЕ.
3
Введіть у свій раціон продукти, багаті вітаміном Е. Головними харчовими джерелами токоферолу є рослинні олії (оливкова, соєва, кукурудзяна, бавовняне, соняшникова), пророслі зерна кукурудзи і пшениці, листовий салат, горох, яєчний жовток. Значно менше вітаміну міститься в м'ясі, овочах і горіхах, а у фруктах він відсутній зовсім. Щоб заповнити добову потребу організму у вітаміні Е, потрібно їсти перераховані продукти об'ємними порціями. На жаль, більшість з них мають високу калорійність.
4
Приймайте вітамінні препарати для швидкого відновлення нормального вмісту токоферолу в організмі. Вітамін Е можна вживати як в чистому вигляді, так і в складі вітамінно-мінеральних комплексів. Віддайте перевагу тим препаратам, в яких присутні вітамін А і мікроелемент селен. У взаємодії з ними токоферол принесе організму найбільшу користь.
5
Прочитайте додається інструкцію і зверніть увагу на дозування вітаміну Е. Вона може відрізнятися в препаратах вітчизняного та імпортного виробництва. Виберіть таку дозу, яка покриває добову потребу організму відповідно до підлогою й віком.
6
Не перевищуйте денну норму токоферолу. Це може привести до різкого підвищення артеріального тиску, появи нудоти, блювоти, діареї. Людям, страждаючим серцево-судинними захворюваннями, пити полівітаміни потрібно строго під контролем лікаря.