Як почати писати вірші.

З підліткового віку років до двадцяти (а у когось і до шістдесяти) у кожному з нас прокидається бажання описати побачений світ у вишуканих виразах, поетичною мовою. Але варто взяти ручку в руки, як думка перестає підкорятися, не знаєш, з якого краю до неї підійти, щоб викласти в струнких рядках вірша. Кілька порад початківцям літераторам.
Вам знадобиться
  • Папір і ручка.
Інструкція
1
Поштовхом до творчості завжди стає натхнення. Але, всупереч омані, воно не відвідує ледарів, а значить, щоб воно прийшло, потрібно його знайти. Подумайте, про що ви хочете написати (сюжет або настрій вірша). Уявіть приблизний обсяг твору (12 рядків або 12 сторінок - велика різниця). Тримайте думка в голові, дивіться на питання очима різних людей, говорите про нього з близькими.
2
Якщо думка не знаходить словесної форми, прогуляйтеся з нею по вулиці, займіться чимось, продовжуючи обдумувати. Можливо, з'явиться якесь слово, навколо якого ви побудуєте вірш, іл структура форми.
3
Якщо форма не з'явилася, спробуйте потренуватися на шаблонах. Найпоширеніша система віршування - силабо-тонічна (є також силабічна і тоническая). У ній п'ять розмірів, схематично їх можна зобразити так: 1 0 1 0 1 0 10 - хорей; 0 1 0 1 0 1 0 1 - ямб; 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 - дактиль; 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 - амфібрахій; 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 - анапест.Нолі означають ненаголошені склади, одиниці - ударние.Попробуйте викласти свою думку в кожному із запропонованих розмірів. Ударних складів повинно бути від трьох до п'яти (але за бажанням і іншу кількість), рядків у вірші від 12 до 20 (в навчальних цілях менше не має сенсу, а більше не потрібно)
4
Користуйтеся різними способами рифмовки:Парным:ААББПерекрестным:АБАБОпоясывающим:АББА
5
Використовуйте різні види рим: точну і приблизну, чоловічу (останній склад рядка ударний), жіночу (останній склад рядка - другий після ударного), дактилічний (останній склад рядка - третій після ударного), гіпердактилічні (четвертий після ударного) .
6
Складайте строфи з нестандартного кількості рядків: 3, 5, 7, і т.д. Залишайте один рядок незаріфмованной, наприклад, в якості рефрену по закінченні кожної строфи.