Як розрахувати площу торгового залу.

При розрахунку єдиного податку на поставлений дохід, що підлягає сплаті підприємцями, які здійснюють роздрібну торгівлю різними товарами, виникає питання про те, як грамотно розрахувати площу торгового залу. Від правильно проведених розрахунків залежить, чи вірно ви визначите податкову базу по ЕНВД.
Вам знадобиться
  • - Лист Мінфіну РФ від 24 лютого 2011 № 03-11-11/43.
Інструкція
1
Розгляньте конкретний приклад здійснення підприємницької діяльності, наприклад, з торгівлі автомобільними запчастинами та моторними маслами на одній і тій же торговій площі. Особливість ситуації в тому, що моторне масло є підакцизним товаром і вимагає застосування спрощеної системи оподаткування (ССО), а торгівля запасними частинами вимагає сплати ЕНВД. Потрібно розрахувати площу залу для визначення податкової бази по «вмененке».
2
Визначте, які з видів реалізованих вами товарів відносяться до підакцизних. Для них застосування ЕНВД не допускається. У нашому прикладі до такого виду товарів відносяться моторні масла.
3
Визначте, чи відповідають ваші торгові площі вимогам, які висуваються до об'єкта з точки зору можливості застосування єдиного податку на поставлений дохід. Відповідно до податкового законодавства ЕНВД застосовується щодо торгівлі в роздріб, здійснюваної через павільйони або магазини, що мають площу торгового залу не більше 150 кв. м (по кожному об'єкту організації торгівлі).
4
Розрахуйте показник базової прибутковості, іменований в правовстановлюючих документах «площею торгового залу (в квадратних метрах)». До торговому залу слід віднести частину павільйону чи магазину, яку займає обладнання, призначене для викладки товарів, їх демонстрації, проведення розрахунків з покупцями. Сюди ж входить простір, займане контрольно-касовими вузлами, робочими місцями персоналу, а також проходи для покупців.
5
Чи не враховуйте в розрахунках площі, займані адміністративними та побутовими приміщеннями, а також приміщення, де здійснюється прийом, зберігання товару, підготовка його до продажу, тобто ті площі, де обслуговування покупців не проводиться.
6
Наведені вище розрахунки застосуєте до викладки тих товарів, які підпадають під оподаткування за ЕНВД. Порядок розподілу торговельних площ, на яких одночасно здійснюється діяльність, оподатковувана в порядку спрощеної системи оподаткування, податковим законодавством не визначається. Для ССО мають значення лише вартісні результати діяльності.
Торгова площа - важливий показник, на основі якого здійснюються розрахунки. Розмір прибутку, величина витрат, рентабельність і багато економічні показники обчислюються з використанням цього значення.
Інструкція
1
Для початку розберіться, що входить в це поняття. Відповідно до Податкового кодексу, під торговою площа ю мають на увазі частину магазину, яка використовується для викладки і демонстрації товару, розташування обладнання, твори розрахунків та інших операцій, пов'язаних з обслуговуванням покупців.
2
Візьміть план об'єкту і відзначте на ньому місця, що підпадають під термін. Їх і належить виміряти. Якщо таких частин виявляється декілька, то після знаходження показника торгової площі кожного з них, значення необхідно буде скласти.
3
Якщо приміщення має квадратну або прямокутну форму з рівними гранями і кутами по 90 °, то площа обчислюється шляхом множення довжини і ширини горизонтальної поверхні підлоги. Однак на практиці рідко зустрічаються подібні випадки.
4
Знайти площа нерівній фігури можна за наступним алгоритмом. Виділіть прямокутну область, обчисліть спочатку її значення площі, а потім знайдіть цей показник по відношенню до залишився шматку. Як правило, друга ділянка буде мати форму трикутника, ромба або паралелограма, тому скористайтеся однією з формул: - трикутник - S =? P (pa) (pb) (pc), де a, b і c - довжини сторін трикутника, p - напівпериметр; - ромб - S =? a * b, де a і b - довжини діагоналей ромба; - паралелограм - S = b * h, де b - довжина однієї зі сторін фігури, а h - висота, проведена до сторони.
5
Відніміть із значення знайденої величини площа ліфтових шахт, колон, сходових маршів, стояків, які не відносяться до показника торгової площі.
Зверніть увагу
Існує декілька технік підрахунку торгової площі, однак застосування західних стандартів, які, до речі, створені в інтересах магазинів, носить тільки рекомендаційний характер. Їх використання в якості бази для обчислення податків державними органами не вітається.