Як вивести маркер з одягу.

Для нанесення стійких яскравих написів на різних матеріалах використовуються кольорові маркери. Недоліком хорошого маркера є те, що слід від нього, випадково залишений в невідповідному місці, наприклад, на одязі, насилу виводиться звичайними миючими складами. Видаляти такі сліди рекомендується засобами, що мають ту ж основу, з якої виконано барвник маркера.
Вам знадобиться
 • - миючий засіб для посуду;
 • - пральний порошок;
 • - губка;
 • - м'яка щітка;
 • - ватяні тампони;
 • - чиста ганчірочка;
 • - бензин;
 • - ацетон;
 • - гас;
 • - уайт-спірит;
 • - плямовивідник.
Інструкція
1
Для видалення з одягу плям від маркера, що має крейдяну або водну основу, використовуйте рідкі засоби для миття посуду. Засіб нанесіть на пляму і на деякий час залиште, щоб воно підсохло. Потім виперіть виріб звичайним способом з пральним порошком.
2
Для видалення плям від маркера з шкіряного одягу приготуйте щітку і мильний розчин. Обробіть виріб розчином або мильною піною, а потім протріть забруднене місце щіткою або губкою для миття посуду. Після обробки протріть місце, де були сліди маркера, сухою чистою ганчіркою.
3
Якщо сліди залишилися від маркера, виготовленого на основі спирту, протріть їх ватним тампоном, змоченим спиртовмісної рідиною. Це може бути горілка, одеколон, спирт або навіть лосьйон після гоління. Після такої обробки річ неодмінно простягає в теплій воді, а шкіряний виріб змастіть захисним кремом.
4
Видалити сліди від маркера, у виготовленні якого використана лакофарбова основа, можна речовинами, придатними для видалення лаку і фарби. Візьміть рідина для зняття лаку, ацетон або очищений бензин. За допомогою ватного або марлевого тампона нанесіть речовина на забруднену тканину. Акуратно видаліть сліди. Якщо з першого разу результат не був досягнутий, повторіть процедуру до повного виведення плям.
5
При використанні для виведення слідів маркера різного роду розчинників спочатку випробуйте засіб на непримітному шматочку тканини, наприклад, з боку вивороту, на внутрішньому шві. Це потрібно для того, щоб переконатися, що засіб безпечно для тканини і не призведе до зміни її кольору або структури.
6
Обробляючи сліди, здійснюйте рухи ватним тампоном від країв до середини плями. В іншому випадку забруднення може поширитися на значну поверхню тканини. Якщо тканина біла або просто світла, підкладіть під оброблювану поверхню з виворітного боку дощечку, обмотану декількома шарами марлі або бинта.
Маркер - спеціальне записуючий пристрій. Спеціальними маркерами робляться написи на CD і DVD-дисках, розмітка на пластикових та інших деталях. Видалити маркер можна в тому випадку, якщо ви знаєте, на якій основі він виготовлений.
Інструкція
1
Видалити сліди маркера на водній основі можна за допомогою губки, змоченою водою. Просто протріть сліди фарби і залиште пластиковий предмет висохнути.
2
Маркер и на спиртовій основі можна стерти такий же губкою, змоченою в спирті або горілці. Якщо напис маркером зроблена на диску, зітріть її ваткою або серветкою, змоченою в швидко испаряющимся ефіром.
3
Фарба маркера на масляній основі є жиророзчинний, тому видалити сліди маркера можна за допомогою рослинного або іншого жирного масла. Нанесіть трохи жиру на тканину з коротким ворсом, зітріть напис. Потім сухою тканиною зітріть сліди маркера.
Зверніть увагу
Стираючи написи з дисків та інших електронних носіїв, будьте особливо обережні. Не користуйтеся жорсткими матеріалами для протирання і не тисніть занадто сильно, щоб не пошкодити поверхню.