Як відбілити бавовна.

Кожній господині знайома ситуація, коли навіть самі якісні порошки не справляються з виведенням плям на бавовняних тканинах. Нерідко світле білизну втрачає сліпучу білизну, жовтіє і стає сіруватим. Щоб правильно відбілити ту чи іншу річ, потрібно знати деякі правила і прийоми, які дозволять повернути виробам первозданний білосніжний вид.
Вам знадобиться
  • - відбілювач;
  • - підсилювач прального порошку;
  • - засіб «Білизна»;
  • - нашатирний спирт;
  • - скипидар.
Інструкція
1
Щоб після будь прання білі речі з бавовни не купували сіруватий відтінок, обов'язково стирайте їх окремо від світлих і кольорових виробів. Більш того, речі з бавовни підлягають пранні окремо від синтетичних і вовняних тканин.
2
При пранні бавовни в пральній машині додайте до звичайного порошку спеціальний підсилювач або порошковий відбілювач. Будьте при цьому уважні і ознайомтеся з інструкцією на упаковці кошти, оскільки не кожне відбілюючий засіб придатне для використання в автоматичному режимі прання.
3
Якщо під рукою немає порошкового відбілювача, а також у тому випадку, коли ви побоюєтеся зіпсувати виріб, використовуйте кип'ятіння білизни з додаванням відбілюючого кошти на основі гіпохлориту натрію, що має торгове найменування «Білизна». Такий спосіб широко застосовувався для прання та відбілювання бавовняних тканин ще кілька десятиліть тому.
4
При відсутності готового отбеливающего складу змішайте 0,5 кг хлорки і стільки ж кальцинованої соди, розвівши суміш в десяти літрах води. Дайте розчину відстоятися дві доби, після чого процідіть. У такому розчині кип'ятіть вироби з бавовни не менше двох годин. Враховуйте при цьому, що даний метод відбілювання веде до швидкого зносу тканини.
5
Для більш дбайливого відбілювання бавовни в відро з гарячою водою додайте декілька крупинок марганцівки, щоб вода лише злегка порожевіла. В розчин всипте також 150-250 г прального порошку. Помістіть в відро попередньо випрану виріб, зверху накрийте шматком поліетиленової плівки і дочекайтеся, поки вода охолоне. Оброблену таким способом річ потім ретельно прополощіть.
6
Щоб якісно відбілити виріб з бавовни, за кілька годин до прання замочіть його у воді з додаванням невеликої кількості нашатирного спирту. Така суміш кілька пом'якшує воду і не дасть білизні пожовтіти. Якщо речі дуже серйозно забруднені, до складу додайте дві або три ложки скипидару.