Як в'язати шкарпетки і рукавиці.

Шкарпетки і рукавиці можна зв'язати на спицях двома способами: безшовні, по колу на 5 спицях, зі швом, використовуючи 2 спиці. Рукавиці можна в'язати лицьовій гладдю, жакардовим візерунком, візерунок з кіс, джгутів, і т.д.
Вам знадобиться
  • Комплект з п'яти спиць, нитки для в'язання
Інструкція
1
Носкі.Ізмерьте обсяг ноги у щиколотки (наприклад 23 см). Визначте щільність в'язання, зв'язавши зразок 10 см х 10 см. (Наприклад в 1 см 3 петлі). Округліть до парного числа в бік збільшення. Всього 72 петлі.
2
Наберіть на 2 спиці, складені разом. Потім в'яжіть гумку (1 лицьова, 1 виворітна), розподіліть всі петлі на 4 спиці (по 18). Пров'яжіть гумкою 5 см. Перейдіть на панчішну в'язку (лицьові ряди - лицьові петлі, виворітні ряди - виворітні петлі), зв'яжіть ще 5 см.
3
Почніть формувати п'яту. Розділіть в'язання на 2 рівні частини. Далі в'яжіть на 3-й і 4-й спиці (петлі 1-й і 2-й спиць в утворенні п'яти не беруть участь), об'єднавши петлі на одну спицю. Висоту п'яти визначте наступним чином: число кромок петель повинна дорівнювати кількості петель на одній спиці (18).
4
Далі розділіть петлі полотна на три рівні частини. Почніть збавляти наступним чином: 1-й ряд (виворітна сторона полотна): виворітні петлі - в'яжіть перші 12 петель, потім всі петлі середньої частини, крім останньої петлі, її пров'яжіть виворітного разом із сусідньою петлею 2-й бічної частини (11 петель 2- й бічної частини залишилися непровязаннимі). В'язання поверніте.2-й ряд (лицьова сторона полотна): лицьові петлі - кромочную зніміть і туго підтягніть до спиці. Далі в'яжіть всі петлі середньої частини, крім останньої, її пров'яжіть разом із сусідньою петлею 1-й бічної частини лицьової. В'язання носка поверніть.
5
Повторюйте 1-й і 2-й ряди до тих пір, поки не пров'яжете всі петлі бічних частин разом з крайніми петлями середньої частини. На спицях залишилися тільки петлі середньої частини (12 петель).
6
Далі в'яжіть носок до убавленія на миска лицьовими петлями по колу. Почніть роботу таким чином: спицею, на якій знаходяться петлі середньої частини, наберіть нові петлі по лицьовій стороні миска з кромок п'яти - з кожної кромочной по одній лицьовій, всього 18 петель. Потім, пров'яжіть 18 петель на 1 - й спиці, 18 петель на 2 -й. Наберіть нові петлі з краю полотна (18 п.). Пров'яжіть половину петель середньої частини (6 п.).
7
Далі зменшуйте петлі в кожному ряду, пров'язуючи по 2 петлі разом виворітної в кінці кожної спиці, поки не залишиться чотири петлі. Нитка обірвіть, прошийте її петлі, заховайте на вивороті носка.
8
Варежкі.Рассчітайте необхідну кількість петель, виміряйте окружність кисті, помножте на кількість петель в 1 см. Петлі наберіть і розподіліть їх на 4-х спицях.
9
В'яжіть гумкою 8 см, потім лицьовій гладдю, 7 см. Для отвори великого пальця пров'яжіть 10 петель (3,5 см) ниткою іншого кольору. Ще через 7 см для убавленія петель рукавиці 6 разів у кожному другому круговому ряду і 4 рази в кожному другому круговому ряду пров'яжіть на 1-й і 3-й спицях перші 2 петлі разом лицьовою, підхоплюючи петлі справа наліво, а на 2-й і 4-й спицях останні 2 петлі разом, підхоплюючи їх зліва направо. Останні 8 петель стягніть на нитку. Для великого пальця розплетіть нитка іншого кольору і переведіть петлі на спиці. Зв'яжіть великий палець рукавиці, в останньому круговому ряду пров'язуйте всі петлі по 2 разом лицьовою, стягніть на нитку.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, на 3-й і 4-й спицях при в'язанні ступні повинно бути обов'язково більше петель. Зайві петлі потрібні для того, щоб носок не стягувати підйом ноги. В'яжіть по колу, одночасно зменшуйте петлі на 3-й і 4-й спицях, пров'язуючи їх по 2 разом виворітного через 2 ряди. Збавляння робіть з країв ступні, тобто на початку 3-й спиці і в кінці 4-й (щоб потовщення убавленій не заважали при ходьбі). Збавляння продовжуйте, поки на кожній спиці не опиниться по 18 петель. В'яжіть носок до кінця мізинця.