Як зв'язати гачком жіночу капелюх.

Умілі руки завжди можуть зробити з ниток і нехитрих інструментів для в'язання що-небудь красиве і корисне. В'язання гачком в цьому плані дає набагато більше можливостей, ніж спиці. Тоді як деякі в'язані речі і предмети гардероба стають все більш популярними, навіть новачки у в'язанні можуть дозволити собі зв'язати капелюшок гачком.
Вам знадобиться
  • - гачок № 4,5;
  • - пряжа (700-800 г);
  • - маркувальні кільця.
Інструкція
1
Крючком наберіть ланцюжок з 6 повітряних петель подвійний ниткою. Одним з'єднувальним стовпчиком стуліть петлі в кільце і зв'яжіть в нього 12 стовпчиків без накиду.
2
Далі в'яжіть стовпчиками без накиду круговими рядами. Перший ряд (не рахуючи ряд з 12 стовпчиків) в'яжеться так: виконуєте одну повітряну петлю підйому, в наступний стовпчик попереднього ряду пров'язуйте два стовпчики без накиду, в наступний - один стовпчик. І так до кінця ряду. Робите одну повітряну петлю підйому, пров'язуйте в другій стовпчик першого ряду один стовпчик без накиду, в наступний - два стовпчики без накиду. І таким чином в'яжете далі, тобто, додаєте стовпчики таким чином, щоб кількість стовпчиків між додавав було дорівнює номеру ряду (зверніть увагу, що 12 стовпчиків без накиду, пов'язаних в кільце, не рахуються першим рядом). Зв'яжіть коло діаметром 10 см.
3
Коло розділіть на 6 рівних частин і маркувальними кільцями відзначте місця поділу - тут ви далі будете додавати петлі. Один ряд зв'яжіть без додавання стовпчиків, наступний - з додаванням. Чергуючи ряди з додатком і без додавання стовпчиків, в'яжіть до тих пір, поки довжина складеної капелюшки не складе приблизно 26 см (приміряйте на голову, якщо необхідно, довяжіте ще кілька рядів). Для тулії зв'яжіть 8 см без додавання стовпчиків.
4
Поля капелюшки також в'яжіть стовпчиками без накиду. Ряди з додатком стовпчиків (у кожен п'ятий стовпчик пров'язуйте по два стовпчики без накиду) чергуйте з рядами без додатків. Останні два ряди в'яжіть без додавання стовпчиків. Край капелюшки обв'яжіть одним рядом «рачиного кроку» (стовпчиками без накиду зліва направо).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1hGdimqv2_o
Зверніть увагу
Через занадто тонких ниток або низької щільності в'язання капелюшок може виглядати неакуратно. Щоб надати їй форму, можете зв'язати ще і підкладку і пришити її до самої капелюсі.
Корисна порада
Якщо ви вибрали для в'язання капелюшки однотонні нитки, то цілком доречним буде додати деякі декоративні деталі. Наприклад, також зв'язані гачком, тільки нитки для них можна вибрати іншого відтінку, щоб вони не зливалися кольором з самої капелюшком.
Саморобний головний убір може стати по-справжньому унікальним. Щоб освоїти цей вид рукоділля, рекомендується підібрати просте керівництво з в'язання і підігнати його під потрібний розмір. Наприклад, можна зв'язати капелюх гачком з щільних бавовняних ниток стовпчиками без накиду. Розрахуйте щільність в'язання та обмірте окружність голови. Наводиться приклад роботи для окружності 54-58 см, з щільністю в'язання 12 стовпчиків на полотно шириною 10 см. Забарвлення вироби і декор виберіть на свій смак.
Вам знадобиться
  • - кравецький метр;
  • - жорсткі нитки (№40);
  • - гачок;
  • - крохмаль;
  • - матеріали для прикраси вироби - за бажанням .
Інструкція
1
Зробіть пару повітряних петель і вивяжіте з першої петлі сім стовпчиків без накиду. З'єднайте в'язання в гурток.
2
Починайте другий ряд, замінивши перший стовпчик без накиду на повітряну петлю. Зробіть по два стовпчики без накиду в кожну петлю ряду. Закінчити коло слід з'єднувальним стовпчиком (в першу повітряну петлю нового ряду). У вас повинно вийти всього 14 стовпчиків без накиду.
3
Продовжуйте в'язання капелюхи, при цьому не забувайте у кожному наступному колі міняти перший стовпчик на повітряну петлю (як ви зробили у другому ряду). Завжди змикає роботу з'єднувальним стовпчиком. У третьому ряду робіть прибавки: стовпчик без накиду - з першого стовпчика без накиду, два стовпчики - з одного стовпчика без накиду. Повторюйте ці маніпуляції, поки в кінці ряду у вас не вийде 21 стовпчик.
4
У четвертому ряду робіть наступні повтори: по стовпчику вив'язувати з першої пари стовпчиків, з одного стовпчика - відразу два. До закінчення кругового ряду в роботі стане 28 стовпчиків.
5
Виконуйте подальші кола, поступово збільшуючи число збільшень. В кожному наступному ряду між доданими стовпчиками повинно вив'язувати на один стовпчик без накиду більше. Таким чином зробіть десяток рядів, поки не сформується денце вироби (всього з 63 або 69 крайніх стовпчиків, залежно від розміру).
6
Далі необхідно в'язати капелюх без надбавок: в кожен стовпчик - по одному новому стовпчику без накиду. Зробіть полотно потрібної висоти (приблизно 12 см) і додайте в останньому ряду один стовпчик без накиду. У вас повинно вийти парне число дужок (наприклад, 64 або 70).
7
Зробіть два стовпчики без накиду в перший стовпчик ряду, потім до кінця кола повторюйте: один стовпчик пропустіть, з наступного вивяжіте два стовпчики без накиду. Продовжуйте кругові ряди, поки виріб не підніметься на висоту 18 см.
8
Виконуйте наступний ряд з такими повторами: один стовпчик без накиду з першої петлі, два стовпчики - з подальшою. Після закінчення кола виходить всього 96-105 петель.
9
Закінчуйте в'язання капелюхи, роблячи по стовпчику з кожної дужки попереднього ряду. Коли виріб досягне бажаної висоти (приблизно 105 см), затягніть робочу нитку і обріжте. Акуратно протягнете гачком залишився «хвостик» по вивороту роботи. Вам залишилося тільки накрохмалити готовий головний убір.
Корисна порада
Щоб змінити ширину полів виїзного головного убору, можна відповідно додавати або збавляти кругові ряди. Декорувати капелюх рекомендується саморобними в'язаними квітами або покупними декоративними елементами, пришивши їх на «обличчя» вироби потайним швом. До полях можна прикріпити атласну стрічку-зав'язку.