Як відчистити духовку.

Жарильна шафа, завдяки своїм універсальним здібностям, є невід'ємною частиною кухні ресторану, кафе та їдальні. З його допомогою можна здійснювати безліч кулінарних дій: сушку, тушкування, запікання і жарку. Але так само, як і духовка, духовку схильний до забруднень у вигляді плям жиру і бризок. Так як же правильно відчистити духовку?
Вам знадобиться
  • - рідкий миючий засіб,
  • - губка,
  • - м'які серветки.
Інструкція
1
Жарильна шафа необхідно підтримувати в чистоті, так як пригорілі до його стінок залишки їжі та жирні бризки під час повторного використання приладу починають подгорать і диміти. Чистий духовку й працює краще і менш пожежонебезпечний, що важливо при роботі з кухонними приладами.
2
Перш ніж приступити до чищення духовки, вийміть з нього решітки та противні. Помийте їх в ванною або раковині за допомогою звичайної посудомийної рідини. Якщо забруднення оттираются погано, візьміть нейлонову щітку або пластиковий скребок і акуратно зчистіть залишки пригоріла їжі. Сталеву мочалку і абразивні речовини не рекомендується застосовувати, цим ви подряпаєте дека, а це призведе до ще більшого прилипанию їжі.
3
Можна очистити духовку зсередини за допомогою пари. Поставте на його дно ємність з водою і включіть максимальну температуру, залиште на тридцять хвилин. Протягом цього часу постарайтеся не відкривати дверцята шафи. Водяна пара, що утворився в духовці, розчинить залишки пригоріла їжі та інші забруднення. Дайте охолонути кухонного шафі і протріть вологою ганчіркою.
4
На сьогоднішній час в магазинах є маса коштів для чистки жарочних шаф і духовок. Але слід пам'ятати, що всі вони містять небезпечні хімікати, тому перш ніж приступити до чищення, надіньте на руки гумові рукавички і намагайтеся не вдихати парів хімії. Не наносіть дані кошти на гарячу поверхню духовці. Зніміть ручки з кухонного приладу і помийте їх окремо під проточною водою губкою, змоченою в рідкому миючому засобі.
5
Після того як жарова шафа ретельно почищений зсередини, залиште на деякий час дверцята відкритими, щоб все висохло і провітрити. Потім протріть лицьову сторону і панель вологою ганчіркою з м'яким миючим засобом.
Корисна порада
Щоб духовку не піддався іржі і корозії, протирайте його дрібною сіллю після кожного використання.