Якою має бути інфраструктура міста.

Щоб місто нормально функціонував і був зручний для проживання, в ньому повинна бути відповідна інфраструктура. Вона підрозділяється на соціальну, інженерну і транспортну. Якщо ви хочете зрозуміти, чи зручно тут жити, потрібно проаналізувати кожну складову.
Вам знадобиться
  • довідкова інформація про місто
Інструкція
1
Соціальна інфраструктура - це насиченість населеного пункту такими об'єктами як школи, дитячі садки, поліклініки та лікарні. Дізнайтеся, скільки таких об'єктів в місці вашого проживання. Які там умови обслуговування? Чи немає черг в школи та дитячий садок? Визначте, як далеко від вашого місця проживання знаходяться ці об'єкти соцсфери. За містобудівним нормативам вони повинні бути в пішій доступності, тобто в межах 15-20 хвилин ходьби. Сучасні мікрорайони, як правило, будуються з дотриманням цих вимог. Історичний центр міста не завжди дозволяє виконувати умови Містобудівного кодексу.
2
Інженерна інфраструктура - це комунікації для поставки комунальних послуг. При централізованому водопостачанні в місті існує розгалужена система водопроводів, яка, як правило, належить місцевому «Водоканалу». Він одночасно займається і водовідведенням, тобто каналізацією. Далеко не всі міста в Росії газифіковані, а там, де є газопроводи, до них можуть бути підключені не всі вдома. Електрифікація всієї країни була досягнута ще в минулому столітті. Але далеко не скрізь електропостачання буває надійним і безперебійним. Теплопостачання житла може бути організовано за різними схемами. До міської інженерної інфраструктури відносяться магістральні та внутрішньоквартальні теплові мережі при централізованому теплопостачанні, а також котельні і їх коммунікаціі.Узнайте, як здійснюється водо-, тепло- і газо- та електропостачання в цьому місті. З водою виникають проблеми на підвищених ділянках і особливо на верхніх поверхах багатоповерхових будинків при зношених мережах або малопотужних насосах «Водоканалу». Газопостачання актуально для мешканців будинків не вище 15 поверхів. У висотках встановлюються тільки електроплити, газ там під забороною. У багатоквартирному будинку, як правило, централізоване теплопостачання. Але останнім часом стали з'являтися вдома з поквартирним опаленням.
3
Транспортна інфраструктура - це насиченість міста магістральними трасами і внутрішньоквартальних доріг. У багатьох російських містах існуюча транспортна мережа погано справляється з постійно зростаючим автопарком. Але ситуацію зазвичай посилюють такі елементи як мости, переїзди, нерегульовані перехрестя і перехрестя зі складною організацією руху. Дізнайтеся, як і в яких напрямках відбувається основна внутрішньоміське міграція населення. Які є «вузькі» місця в дорожній мережі? І як вони будуть пов'язуватися з вашими маршрутами? Після такого аналізу можна зробити висновок, наскільки комфортно буде користуватися існуючою міською інфраструктурою.