Як відкрити справу безробітному.

Самий хвилююче питання для починаючого підприємця - де взяти кошти на відкриття справи? Найбільш простий спосіб - отримати гранд, під яким розуміється субсидія з наступним звітом про те, куди були направлені виділені кошти.
Інструкція
1
Для того щоб отримати гроші на відкриття бізнесу, ви повинні мати офіційний статус безробітного, а значить, повинні стати на облік в центр зайнятості. Вас зобов'яжуть відкрити рахунок у банку для перерахування на нього допомоги по безробіттю та для отримання гранда в разі, якщо ваш бізнес-план по відкриттю власної справи виявиться успішним.
2
Потім напишіть заяву на отримання грошових коштів і пройдіть психологічне тестування. Якщо ви вирішили отримати державний гранд, то необхідно серйозно поставитися до справи і уважно відповідати на запитання. Саме на цьому етапі відсіюється найбільша частина претендентів.
3
Якщо психологічний тест ви пройшли успішно, то вас відправлять на курси, де навчать основам підприємництва, а також розкажуть, як правильно складати бізнес-план. Розроблений вами бізнес-план потрібно захистити перед комісією, до складу якої, як правило, входять представники мерії, центру зайнятості, а також підприємці. На всі ці процедури у вас піде 1-2 місяці.
4
Після того, як бізнес-план буде схвалений, вам необхідно укласти договір на отримання субсидій. У центрі зайнятості вам допоможуть оформити документи, які будуть потрібні для реєстрації вашої фірми в податковій інспекції, а також оплатять витрати, пов'язані з реєстрацією та виготовленням печаток і штампів. Але отримати ці гроші ви зможете тільки після пред'явлення платіжних документів, тобто спочатку вам доведеться витратити свої.
5
Після того, як ви будете зареєстровані як підприємця, на ваш рахунок переведуть суму гранда. В даний час вона становить близько 60 тисяч рублів. Протягом трьох місяців після отримання субсидії ви будете зобов'язані відзвітувати за використання коштів. Якщо буде встановлено факт нецільового використання, то вони будуть повернуті державі.
Багато людей, що бажають відкрити свій бізнес, не можуть цього зробити через відсутність грошових коштів. В даному випадку можна скористатися допомогою держави, яка з 2009 року активно здійснює підтримку розвитку малого підприємництва. Отримати субсидію від держави досить просто, необхідно лише знати, що для цього потрібно.
Вам знадобиться
 • -Паспорт;
 • -Трудові книжка;
 • -страховий свідоцтво пенсійного страхування;
 • -Документ про освіту;
 • - довідка 2-ПДФО з останнього місця роботи;
 • -Відкритий на ваше ім'я рахунок в ощадбанку.
Інструкція
1
Зареєструйтеся в службі зайнятості населення. Субсидії держава може надати тільки офіційно безробітним громадянам. Для цього ви повинні досягти вісімнадцятирічного віку і мати трудову книжку з записом і печаткою про звільнення, причому причина звільнення і скільки часу пройшло з його моменту, абсолютно не важливі. Останнє впливатиме тільки на розмір щомісячної допомоги по безробіттю, яке ви будете отримувати після постановки на облік в центрі зайнятості населення (ЦПЗ). Якщо ви ще ніде не працювали і не маєте трудової книжки, то ви так само маєте право на участь у державній програмі на отримання субсидії на відкриття бізнесу. Для постановки на облік вам необхідно буде надати в ЦПЗ пакет документів.
2
Заявіть в службі зайнятості населення про те, що бажаєте взяти участь у державній програмі на отримання субсидії. Відмовити вам ніхто не має права, за винятком випадку, якщо ви вже отримували від держави фінансову підтримку на відкриття свого бізнесу.
3
Визначтеся з родом діяльності, яким бажаєте займатися. Зверніть увагу, що в кожному регіоні є свої обмеження, і держава не фінансує всі види діяльності. Особливо легко отримати гроші на бізнес пов'язаний з тваринництвом, птахівництвом, рослинництвом і наданням різних побутових послуг.
4
Складіть бізнес- план. Він складається з 6 розділів:
 • інформаційні дані;
 • суть проекту;
 • план виробництва і збуту;
 • обґрунтування вартості проекту;
 • розрахунок собівартості продукції/послуг, ціни реалізації;
 • обґрунтування спроможності проекту.
Бланки бізнес-плану вам видадуть в ЦПЗ.
5
Здайте бізнес-план в службу зайнятості, попередньо зробивши його копію. Це необхідно для того, щоб ви змогли освіжити свою пам'ять перед захистом проекту після його затвердження. Час затвердження проекту - до 2-х тижнів.
6
Захистіть проект. Захист проходить в центрі зайнятості населення перед комісією у формі бесіди, на якій вам просто потрібно буде відповісти на ряд питань, що стосуються вашої майбутньої підприємницької діяльності. Після захисту вам потрібно буде почекати рішення комісії, яке приймається протягом декількох днів.
7
Якщо рішення буде позитивним, прийдіть до центру зайнятості населення і підпишіть договір про надання субсидії. Потім прямуйте до податкової інспекції і реєструйте свою діяльність бажано як ІП (індивідуального підприємця). Це буде і швидше, і дешевше, і простіше. Протягом 5 днів будуть готові ваші документи.
8
Надайте в центр зайнятості документи про реєстрацію підприємницької діяльності. Протягом декількох днів на ваш рахунок надійдуть гроші.
9
І нарешті, протягом 3-х місяців з дня отримання субсидії відзвітуйтеся в тому, як ви використовували гроші. Для цього візьміть всі товарні та касові чеки, закупівельні акти і так далі і привезіть їх в центр зайнятості населення.
10
Не забувайте, що міжвідомча комісія періодично проводить перевірки про реалізацію бізнес-плану.
11
У 2011 році субсидія на відкриття підприємницької діяльності становить 58800 рублів.