Як зберігати трубочника. Як зберігати мертвих папуг.

Будь акваріуміст рано чи пізно стикається з проблемою зберігання трубочника в домашніх умовах. Риби не можуть довго харчуватися тільки сухим кормом, а апетитні живі черв'ячки не тільки викликають у них непідробний інтерес, а й значно підвищують такі показники, як плодючість, тривалість життя і стан здоров'я. Купити трубочника не так складно, але от як правильно його зберегти?
Вам знадобиться
  • - тазик;
  • - кілька контейнерів;
  • - проточна вода;
  • - холодильник.
Інструкція
1
Зверніть увагу на якість трубочника при покупці. Черв'ячки повинні бути яскраво-червоного кольору, виглядати рухливими і не мати неприємного запаху. Часто недосвідчені акваріумісти набувають у магазинах вже мертвого трубочника або такого, якому, незважаючи на всі хитрощі, жити залишилося дуже недовго. Щоб уникнути подібної помилки, завжди уважно перевіряйте якість живого корму і переконайтеся в тому, що трубочник дійсно свіжий і зможе прожити тривалий час при правильному зберіганні.
2
Помістіть трубочника в контейнер з невеликою кількістю води. Слідкуйте за тим, щоб живий корм не лежала товстим шаром, оскільки в цьому випадку черв'яки, що знаходяться знизу, задихнутися від нестачі кисню. Шар повинен бути не дуже великим, але й не просвітчастим. Тримайтеся золотої середини. Зверху трубочника залийте шаром води завтовшки 1-1,5 см. Багато води наливати не має сенсу, але і висушувати ваших трубочников теж не варто. Після того, як потрібне співвідношення води, шару черв'яків і глибини контейнера буде знайдено, помістіть свій дорогоцінний вантаж в прохолодне місце. Краще, щоб це було відділення холодильника або балкон. Головне - щоб хробаки не замерзли, але і не були надто активними в теплі.
3
Оскільки в своєму природному середовищі існування трубочник живе в проточній воді, для нормальної життєдіяльності йому необхідно постійно міняти воду. В ідеалі - два рази на день, але якщо такої можливості у вас немає, спробуйте обладнати контейнер таким чином, щоб частина води періодично оновлювалася. Помістіть трубочника в тазик з водою і встановіть над ним кран, з якого буде тонким струменем надходити проточна вода. Оскільки весь живий корм все одно знаходиться на дні, не варто турбуватися, що його змиє через край тазу, ви можете сміливо обладнати ваше імпровізоване сховище пристроєм для видалення надлишків води.
Зверніть увагу
Як би не був корисний білковий корм, у деяких видів риб трубочник може викликати розлад травлення. Крім того, постійно годувати рибок тільки одним трубочником не можна, оскільки в ньому можуть міститися шкідливі речовини.
Корисна порада
Тим, хто тільки починає займатися акваріумістикою і не готовий поки проводити багато часу за захоплюючим заняттям промивання трубочника, можна використовувати його і в замороженому вигляді. Просто розкладіть черв'яків по невеликих порційних контейнерів і складіть в морозильник. Відталі, вони нітрохи не гірше, ніж свіжі.