Як діагностувати запалення кишки.

Клінічні прояви запальних захворювань товстої і тонкої кишки носять різноманітний характер. У початковій стадії перебіг хвороби практично безсимптомний і виявляється кишковим дискомфортом, затримкою або почастішанням стільця, здуттям, загальним нездужанням і неприємними відчуттями. Щоб своєчасно поставити точний діагноз, необхідно пройти медичне обстеження.
Вам знадобиться
  • - направлення на обстеження.
Інструкція
1
Запальні захворювання товстої і тонкої кишки завжди вражають її внутрішню оболонку. Якщо ви відчуваєте перераховані симптоми, зверніться до лікаря проктолога і гастроентеролога. Обстеження необхідно проводити всього шлунково-кишкового тракту, оскільки захворювання одного відділу кишечника веде до порушення роботи всього шлунково-кишкового тракту.
2
Будь-який лікар починає огляд з вислуховування суб'єктивних скарг пацієнта і огляду за допомогою пальпації. В даному випадку пальпується живіт з усіх боків. Апаратне обстеження призначається після збору анамнезу захворювання і після ретельної підготовки хворого.
3
Вам призначать аналіз калу, зішкріб, аналіз крові на онкомаркери і на антитіла, присутність яких може свідчити про наявність паразитів в організмі. З апаратних методів застосовується рентгенографія, УЗД, іригоскопія з введенням за допомогою клізми рентгеноконтрастної речовини і колоноскопія - це огляд просвіту кишки.
4
Перед будь-яким видом апаратного обстеження вам призначать дієту на 10 днів, щоденні клізми, проносні таблетки.
5
Виключіть з раціону всі трудноперевариваемие продукти, м'ясо, сир, бобові. Повністю відмовтеся від хліба, алкоголю, газованих напоїв, солодощів. Харчуйтеся протертою кашею на воді або протертими овочами. Щодня робіть клізму з допомогою кружки Есмарха.
6
В день перед обстеженням зробіть клізму. Не вживайте їжу за 24 години до обстеження, воду - за 6 годин.
7
На підставі обстеження вам поставлять точний діагноз і призначать амбулаторне, стаціонарне або хірургічне лікування. До запальних захворювань кишки відносяться: коліти, ентерити, проктити, тіфліти, апендицит, сігмоідіт. При тяжкому перебігу захворювання з прямої кишки може виділятися рідкий гній або серозний ексудат. Якщо виявлені глибокі виразки, це загрожує перфорацією і перитонітом. Тому ви повинні дотримуватися всі рекомендації лікаря і пройти весь призначений курс лікування.