Як обкласти піч у лазні. Як обкласти залізну піч у лазні.

Металеві печі для лазень мають ряд безперечних достоїнств - вони швидко нагріваються, компактні, зручні в монтажі та демонтажі, недорогі. Однак мають вони і недоліки. Через їх малої теплової інерційності іноді буває важко підтримувати стійкий температурний і тепловлажностной режим. Крім цього, жорстке теплове випромінювання залізних печей негативно впливає на людей та огороджувальні конструкції. Зменшити ці недоліки або взагалі позбутися їх допомагає обкладка металевих печей цеглою.
Вам знадобиться
  • - керамічна пічна цегла;
  • - глиняний розчин;
  • - азбестовий картон;
  • - будівельний інструмент;
  • - сталевий куточок.
Інструкція
1
Створіть опорну поверхню (підстава) для цегельних стін - якщо в цьому є необхідність. Залежно від розмірів металевої печі вага цегляної кладки може досягати півтонни. Перед тим як почати обкладку печі, переконайтеся, що підлога в зоні печі досить міцний, щоб витримати таку вагу. Якщо в цьому є сумніви, встановіть додаткові опори під несучі балки підлоги або влаштуйте окремий фундамент для цегляної кладки - стовпчастий або суцільний.
2
Розмітьте на підлозі місце укладання цегли з таким розрахунком, щоб внутрішня поверхня цегляних стінок перебувала на відстані 1-10 см від деталей печі. Малий зазор сприяє швидшому прогріванню цеглин, однак підвищує до занадто високих значень температуру печі, скорочуючи термін її служби. Великий зазор покращує умови роботи печі, але уповільнює акумуляцію тепла цегляною кладкою. Зазвичай роблять зазор в інтервалі 2-5 см.
3
Якщо в зоні печі підлогу - дерев'яний, прибийте до нього тонкий металевий лист, краї якого повинні з запасом перекривати розмічене місце. Поверх листа укладіть азбестовий картон товщиною 5-10 мм. У разі бетонної підлоги сталевий лист і азбестовий картон не вкладаються.
4
Замісити глину для розчину кладки. Вона не повинна бути надто худою або жирної. Колечко діаметром близько 5 см, згорнуте з розкачане глиняного шнура, повинно давати тріщини, але не розпадатися на окремі фрагменти.
5
Покладіть перший ряд кладки товщиною в півцеглини, залишаючи на трьох сторонах по два вентиляційних отвори шириною в півцеглини. У четвертій стінці, розташованої перед дверцятами печі, необхідно залишити отвір, розміри якого повинні дозволяти без утруднень обслуговувати піч . На верх отвору укладіть два металевих куточки - в якості опори для цеглин верхніх рядів. Можна також навісити на нього дверцята, проте це питання скоріше естетики, ніж необхідності.
6
Виведіть висоту цегляних стінок на рівень кам'янки. Зверніть увагу на те, щоб зазор між каменкой і цегляними стінками був достатній для забезпечення вентиляції. Якщо конструктивно такий зазор забезпечити неможливо, влаштуйте в верхніх рядах стінок випускні вентиляційні отвори - аналогічні впускним, влаштованим в самому нижньому ряду.
Корисна порада
В деяких випадках обкладати піч з використанням розчину недоцільно. Наприклад, коли через занадто тонкого листа печі через деякий час може знадобитися її ремонт або заміна - через прогорання стінок. Щоб при цьому не довелося ламати цегляну кладку, її верхню частину можна виконати взагалі без розчину, тобто покласти насухо. З точки зору експлуатаційних властивостей обкладка печі без розчину мало чим відрізняється від обкладки з розчином. Єдино, в чому вона буде програвати, так це в міцності.