Як вабити рябчика.

Полювання залишається для багатьох чоловіків улюбленим заняттям. Вирушаючи в ліс, кожен мисливець хоче повернутися додому з гарним видобутком. Але щоб прийти не з порожніми руками, потрібно гарненько постаратися. Щоб вполювати рябчика, його спочатку необхідно підманити до себе. Щоб навчиться правильно вабити рябчика, необхідно придбати спеціальний манок і гарненько потренуватися.
Інструкція
1
вистежити, де мешкають птахи, і по можливості з'ясуйте кількість і стать особин на даній території. Зверніть увагу, що відстрілювати самок навесні й на початку літа заборонено, так як вони в цей період повністю зайняті висиджування і вихованням потомства. Відстріл невеликої частини самців на популяції абсолютно не відбивається.
2
Підберіть найбільш підходяще місце для укриття. Вас не повинно бути видно з боку, але ви повинні відмінно бачити панораму, яка відбувається перед вами, щоб не упустити що з'явилася птицю.
3
Встаньте в укритті, завмріть без руху і візьміть в рот спеціальний манок для рябчиків. Свисніть один раз голосом самця, і чекайте коли вам у відповідь відгукнеться господар території. Якщо цього не сталося, почекайте якийсь час і повторіть свист. Як тільки самець відповість вам, вступите з ним в перекличку. Свист самца- це особлива трель, що складається з двох протяжних і трьох укорочених свистків.
4
Подайте голос знову один раз, але тільки в жодному разі не перебивайте рябчика. Дайте час йому підлетіти ближче. Через деякий час птах знову подає свист, з'ясовуючи, де знаходиться незваний суперник. Відгукніться йому у відповідь, і самець почне підлітати на свист ще ближче.
5
подманивают птицю доти, поки вона не підійде впритул до вас. Весь час поки ви свистіть, потрібно стояти, чи не ворухнувшись, щоб ненароком не сполохати птаха.
6
Чи не свистіть відразу, якщо раптом птах перестала вам відгукуватися. Перечекайте близько десяти хвилин і тільки потім подайте голос першим. У разі, якщо птах помітила вас з яких-небудь причин, йдіть полювати в інше місце або ж поверніться на цю ж територію через годину і знову подайте голос самця рябчика.
Зверніть увагу
Під час полювання будьте уважні, іноді до вас може вилетіти самка, в такому випадку опустіть рушницю і вспугніте птицю, а самі пошукайте самця. Підкликати самця можна і виконуючи свист самки, але іноді на нього є самі самочки, щоб прогнати що з'явилася суперницю зі своєї території і від свого самця.