Як берегти голос.

Голос - безцінний дар природи, яким кожен користується щодня, але мало хто береже. Між тим, 80% порушень голосових зв'язок є симптомами всіляких захворювань, внаслідок взаємозв'язку голоси з багатьма системами організму. Причин, завдяки яким з'являється осиплість, захриплість і швидка стомлюваність голосового апарату, дуже багато. Ускладнення після застуди, грипу, ГРВІ та ГРЗ у вигляді фарингіту, ларингіту, трахеїту, фонастенія є головною небезпекою для голосових зв'язок.
Інструкція
1
При порушенні звучання голосу, коли проголошувані вами звуки почали здаватися чужими, негайно зверніться до фахівця-отоларинголога або фоніатора. Лікар встановить причину зміни голосу: якщо це на грунті простудних захворювань, призначить необхідний курс лікування антибіотиками або іншими лікарськими препаратами.
2
Намагайтеся не піддавати сильним навантаженням свій голосовий апарат, так як часті повторення зривів голосових зв'язок призводять до утворення поліпів горла, фібром і вузликів на голосових зв'язках.
3
Слід знати, що причиною порушень звучання голосу нерідко стають неврози і депресії. На їх фоні може розвинутися фонастенія - функціональне захворювання голосу, яке може викликати повну втрату голосу - афонию. Вчіться керувати своїми емоціями, чому значною мірою сприяють заняття з релаксації, медитації та йоги.
4
Не піддавайте голосові зв'язки шкідливим зовнішнім впливам, намагайтеся не перебувати в загазованих і сирих приміщеннях, а також з різкими перепадами температур.
5
Не вживайте гарячу або дуже холодну, гостру і пекучу їжу. Вона, як і надмірно солона їжа, негативно впливає на зв'язки.
6
Не паліть - тютюновий дим викликає запалення слизової оболонки, обпікає дихальні шляхи. Вміщені в ньому канцерогени і смоли провокують виникнення пухлин.
7
Щоб зберегти голосові зв'язки, не вживайте міцні алкогольні напої - вони викликають сухість і набряклість гортані.
8
Для відновлення голосового апарату скористайтеся рецептами народної медицини, за допомогою яких можна не тільки допомогти своїм зв'язкам при простудних захворюваннях, а й значно зміцнити їх після інших шкідливих впливів.
9
Використовуйте інгаляції з ефірними маслами евкаліпта, м'яти або шавлії, пом'якшуючими слизову оболонку.
10
Для пом'якшення та зміцнення голосових зв'язок приготуйте відвар моркви в молоці. Відваріть 100 грам моркви в півлітра молока до її повного розм'якшення. Відвар процідіть і приймайте в теплому вигляді невеликими ковтками. Курс лікування - 5-7 днів.
11
Охриплість голоси, особливо у співаків, рекомендується лікувати вживанням звареного на пару часнику.
12
При захриплості розітріть 2 жовтки сирих курячих яєць (домашніх курей) до білого кольору з цукром, додайте вершкове масло, розітріть до однорідної маси і приймайте в проміжках між прийомами їжі.
Зверніть увагу
В складних випадках захворювань голосових зв'язок може знадобитися комп'ютерний аналіз голосу, а також Стробоскопія - дослідження коливань зв'язок.
Корисна порада
Благотворно на голосові зв'язки діє прийом вітамінних комплексів, правильне харчування, рясне пиття і повноцінний відпочинок.