Як вишити картину гладдю.

Вишивка гладдю - це найкрасивіша техніка, в якій можна створити прекрасні картини і панно. Це рукоділля поєднує в собі багато секретів народних традицій і в наш час завойовує велику популярність.
Вам знадобиться
  • - бавовняна тканина;
  • - пяльца;
  • - нитки муліне, шовк;
  • - котушкові нитки;
  • - голка ;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Гладдю робиться вишивка, в якій стібками заповнюється контур візерунка. Виконується вона різними кольорами ниток, на різних тканинах. Вишиваються в цій техніці в основному невеликі рослинні візерунки. Зазвичай для створення картини використовується двостороння гладь без настилу, в ній кількість стібків не підраховували заздалегідь. Вони наносяться на малюнок тканини паралельно один одному, рівномірно заповнюючи контур.
2
Візерунки або елементи з нерівними контурами, наприклад, листочки, заповніть художньої косою гладдю. Стібки повинні знаходитися на різних рівнях, мати різну довжину. Округлі предмети (плоди, ягоди) вишивайте прямий гладдю. Перед цим контур візерунка обов'язково обшийте швом «вперед голку». Художня коса і пряма гладь вишивається кольоровими нитками або шовком.
3
Для створення об'єму вишитій картини використовуйте одноколірну тіньову гладь. Виконайте її косою або прямий гладдю, нитками одного кольору, але візьміть декількох відтінків (від світлого тону до темного). Для вишивки використовуйте блискучі шовкові нитки або бавовняну муліне. Нитка натягуйте не сильно. Верхні повинні бути слабшим нижніх, щоб на лицьовій стороні тканини не було видно нижніх стібків.
4
атласні гладдю зазвичай вишивають невеликі елементи. Для цього візьміть муліне або шовк в одну нитку. Чим тонше буде нитка, тим красивіше ляже малюнок. Розташовуйте стібки щільно, один до іншого, щоб кінці не торкалися, а заходили один за іншою. Кожен шов робіть в середину сусіднього стібка, трохи відступаючи назад, під нитку попереднього шва. Краще виглядатимуть короткі стібки. На лицьовій стороні атласною гладі виходить блискучий візерунок, а на вивороті - дрібні шви.
5
Для того щоб малюнок був об'ємним, використовуйте пряму гладь з настилом. Спочатку візерунок виконайте товстими нитками в два шари. Використовуйте пряму гладь, а потім перпендикулярно нанесіть стібки, що створюють декоративну поверхню вишивки.
6
Щоб виконати прорізну гладь, контур малюнка спочатку обшийте швом «вперед голку». Близько форми зробіть надріз, вставте голку з вивороту і вколюйте її з лицьового боку в тканину. Виходять вузькі, закручені стібки. Такий вид гладі застосовується для вишивки середини квітки.
7
Щоб вишити гладдю великі елементи, використовуйте техніку «вприкреп». В цьому випадку стібки накладаються від одного краю малюнка до іншого. Кожен стібок додатково закріплюється дрібними стежочкамі, накладеними перпендикулярно.
8
Для фону картини вибирайте неяскраві, пастельні тони (сірий, сіро-зелений, кремовий, сіро-блакитний). На них чітко виділяються всі деталі малюнка. Чорний і білий кольори створюють сильний контраст. Основний візерунок і фон повинні гармонійно поєднуватися один з другом.Вишівать картину починайте з великих деталей малюнка.
Корисна порада
Після того як виконано основний малюнок, роботу зніміть з пялец і уважно перегляньте на неї, виявите недоробки.