Як написати програму годинник.

Сьогодні існує безліч найпотужніших засобів розробки програмного забезпечення. Усі вони спрямовані на збільшення продуктивності праці програміста. За допомогою багатьох з них вирішити прості завдання, наприклад, написати програму-години, можна всього за кілька хвилин.
Вам знадобиться
  • - компілятор;
  • - пакети розробника;
  • - опціонально: інтегроване середовище розробки (IDE).
Інструкція
1
Сформуйте заготовку або проект програми, яке буде реалізовувати годинник. У разі якщо використовується IDE, запустіть майстер створення проектів, виберіть тип програми, каталог зберігання файлів та інші опції. Згенеруйте проект.Прі відсутності IDE додайте потрібні файли вручну. Використовуйте відповідний текстовий редактор. Створіть сценарії для використовуваної системи збірки (make, cmake, nmake, і т.д.) або файл проекту, якщо застосовуються засоби кшталт qmake.
2
Розробіть інтерфейс програми. У такої простої програми як годинник він може складатися всього з одного діалогового вікна, в якому буде показано поточний час. Відображення тексту у вікні можна здійснювати безпосередньо - за допомогою доступних методів графічного виводу. Однак набагато зручніше використовувати для цієї мети походящие елементи управління. Якщо в IDE присутній інструментарій для дизайну інтерфейсу, підготуйте в ньому шаблон діалогового вікна.
3
Додайте в додаток функціонал для забезпечення спрацювання певного фрагмента коду через задані проміжки часу. Як правило, це робиться за допомогою запуску таймера, оброблювачем подій якого є функція або метод класу. Напишіть код, який реалізує подібний обробник, а також код запуску таймера при ініціалізації програми і зупинки при завершенні його роботи. Період спрацьовування таймера встановіть в районі 100-300 мілісекунд.
4
Реалізуйте код обробника подій таймера. Здійснюйте в ньому одержання поточного системного часу і його відображення у вікні програми. Отримуйте поточний час за допомогою функцій бібліотеки C (localtime, localtime_r, gmtime, gmtime_r), платформ-специфічних функцій (таких як GetSystemTime в Windows) або відповідних методів класів-обгорток використовуваного фреймворку. Форматуйте отримане значення в рядок і встановлюйте її в якості тексту елемента управління, використовуваного для відображення часу або зберігайте та виводите при оновленні вікна за допомогою відповідних графічних функцій.
5
Перевірте роботу створеної програми, що реалізує годинник. Зберіть проект. Запустіть отриманий виконуваний модуль.