Як вимірювати тиск в шинах.

Правильний тиск повітря в шинах безпосередньо впливає на стійкість автомобіля на дорозі, на його рух, на комфорт управління і допомагає значно економити паливо. У шині з недостатнім тиском повітря зменшуються зчіпні властивості з дорогою, відбувається передчасне зношування самої шини, машина стає погано керованою, її постійно «зносить» з дороги, все це може привезти до ДТП. Тому необхідно стежити і постійно вимірювати тиск в шинах вашого автомобіля.
Вам знадобиться
  • - манометр.
Інструкція
1
Насамперед необхідно кожен день перед поїздкою перевіряти тиск в шинах, робити візуальний огляд дисків і самих шин. Якщо ви не можете робити дану перевірку кожен день, то обов'язково перевіряйте машину хоча б раз на тиждень, особливо така перевірка потрібна, якщо ви їдете на довгу відстань, так як тиск в шинах повільно зменшується з кожним днем.
2
Вимірювати тиск повітря в шинах слід за допомогою спеціального манометра, який буває різних типів: стрілочний, механічний і електронний з цифровим дисплеєм. Останні є найточнішими і деякі з них забезпечують точність вимірювань до ± 0.055 Бар. І не забувайте про те, що перевірка тиску шин робиться в «холодних шинах», оскільки в «гарячої шині» залежно від швидкості, дистанції та навантаження тиск повітря може збільшуватися до 10%. Тому ніколи не слід спускати повітря з «гарячих» шин відразу після зупинки вашого автомобіля, інакше тиск повітря в «холодних шинах» через кілька годин буде порівняно низьким.
3
Якщо ваш автомобіль простояв на одному місці не менше двох годин або проїхав не більше 1,6 км після тривалої зупинки, то його шини можна назвати «холодними». Також неоднаковий розподіл тиску повітря в шинах може стати причиною непередбачуваної реакції вашого автомобіля на вплив рульового управління, а різний тиск в шинах і на різних осях автомобіля може привести до несподіваного «знесенню» автомобіля вліво або вправо, в залежності від того, де тиск буде менше .
4
Пам'ятайте про найголовніше: необхідно перевіряти тиск в зимових шинах після того, коли ваша машина перебувала в теплому гаражі і бажано його збільшити на 0.2 атмосфери, оскільки при виїзді з теплого приміщення машина потрапить на вулицю, де шина «охолоне» і тиск в ній буде менше. Також підтримуйте тиск повітря в шині запасного колеса на випадок непередбаченої заміни. Все це робиться для вашої безпеки на дорозі.
Корисна порада
Досвідчені водії радять підвищити тиск в шинах на 0,2 - 0,4 атмосфери від рекомендованого, якщо ви будете рухатися зі швидкістю більше 160 км/ч тривале відстань, це дозволить вам краще керувати транспортним засобом.
Максимальне навантаження на шини автомобіля, їх стан і термін служби безпосередньо залежать від тиску, який підтримується в колесах. Оптимальний тиск в шинах визначає виробник автомобіля.
Вам знадобиться
  • - колеса автомобіля;
  • - манометр;
  • - спеціальні ковпачки;
  • - електронна система.
Інструкція
1
Перевіряйте тиск в шинах автомобіля два рази на місяць. Крім того, підкачуйте шини перед кожною далекою поїздкою. Обов'язково оглядайте шини перед початком руху машини. Якщо візуально шина здається спущеною, виміряйте в ній тиск і при необхідності підкачайте.
2
Не ставтеся до контролю тиску легковажно. Зміна тиску в шині на 0,5 кг/см2 (0,5 бар) візуально не помітно. При цьому знижений тиск руйнує шину, а підвищене збільшує навантаження на підвіску. І в тому, і в іншому випадку погіршується керованість автомобіля і збільшується витрата палива.
3
Щоб визначити зміну тиску в шинах з поведінки машини на дорозі, необхідний великий досвід. Тому визначайте тиск в шинах за допомогою якісного манометра.
4
Переконайтеся, що манометр працює справно і видає правильні результати. Для цього порівняйте його показання з тими, що виходять при замірах у фахівців станції технічного обслуговування або шиномонтажной майстерні.
5
З'ясуйте оптимальний тиск в шинах для вашого автомобіля. Воно написано в сервісній книжці машини або на інформаційному стікері, розташованому на дверній стійці з боку дверей водія, або на лючке бензобака.
6
Врахуйте, що це - рекомендований тиск в холодній шині. Отже, і перевіряти його потрібно до тривалої поїздки (інтенсивний рух істотно нагріває шини) і не на пригріві. Зміна температури навколишнього повітря на 8 ° С відповідає зміні тиску в шині приблизно на 0,1 кг/см2. При підвищенні температури тиск збільшується, при зниженні - падає.
7
Заміряйте тиск в шинах за допомогою манометра. Розташуйте манометр перпендикулярно площині диска. Натисніть його кінцем на ніпель так, щоб він не пропускав повітря.
8
Встановіть на вентилі шин замість звичайних спеціальні ковпачки з колірними індикаторами. Щодо зміни їх кольору ви дізнаєтеся, що тиск змінилося. Мінус такого способу - ковпачки інформують тільки про зниження тиску на певне значення. Так що підбирайте ковпачок під свій автомобіль.
9
Визначте небезпечне зміна тиску в шинах за допомогою електронної системи, якщо вона встановлена у вашій машині.
Зверніть увагу
Якщо під рукою немає якісного манометра, визначайте тиск в шинах в шиномонтажной майстерні.