Як зшити шапку на зиму.

Зимовий головний убір не тільки захищає голову від негоди, але і є стильним аксесуаром, який завершує образ. Тому модниці воліють виготовляти шапки самостійно, ніж купувати в магазині. Моделей зимових головних уборів існує безліч, але алгоритм шиття шапки на зиму єдиний всім виробів.
Вам знадобиться
  • - тканина, хутро або шкіра;
  • - нитки, голка;
  • - швейна машинка;
  • - ножиці, скальпель;
  • - сантиметр;
  • - калька;
  • - клейовий дублерин.
Інструкція
1
Перед тим як зшити шапку на зиму виберіть модель головного убору. Традиційна для російської зими шапка-вушанка добре закриває вуха, бере і капелюшок поєднуються з елегантним пальто. Відштовхуючись від обраної моделі, підберіть матеріал: драп, сукно, натуральний або штучний хутро, шкіру.
2
Зробіть викрійку, попередньо знявши мірки: окружність голови, відстань від чола до основи черепа та інші при необхідності. Викрійка берета складається з клинів; шапки-вушанки - з бічних і задніх деталей і козирка.
3
Викроїте деталі шапки зі шкіри, тканини або хутра. У кожного матеріалу є свої властивості, які необхідно враховувати при розкрої. Наприклад, хутро потрібно розрізати обережно, з замшевого боку, щоб не зрізати ворс, а тканина може сильно обсипатися. Елементи зміцните клейовим дублерина.
4
Деталі з основної тканини або шкіри сколіть булавками, акуратно зшийте між собою на швейній машинці. Хутро найкраще зшити вручну швом «через край», заправляючи хутро голкою на лицьову сторону. Якщо є кушнірські машинка, то скористайтеся ним. Готовий хутровий виріб натягніть на болванку і залиште на деякий час.
5
З підкладкової тканини, наприклад, флісу, викроїте необхідні деталі. Для деяких моделей шапок підкладкою може виступати хутро, який буде видно на одворотах вироби. Булавками з'єднайте між собою деталі підкладки, прокладете машинні строчки або зшийте вручну.
6
Складіть верхню частину і підкладку лицьовими сторонами один до одного, з'єднайте їх разом по нижньому краю шапки англійськими шпильками. Прокладіть машинну строчку, залишивши поза зашитими 5 сантиметрів. Через отримане отвір виверніть виріб і розправте всі деталі. Пришийте підкладку до маківці шапки декількома стібками, щоб вона не з'їжджала в процесі носіння. Зашийте отвір потайним швом.
7
Декоруйте готову шапку пряжками, бісером, вишивкою або стразами. Пришийте зав'язки і помпони. Хутряну шапку розчешіть у напрямку ворсу.