Як знайти периметр рівнобедреної трапеції.

Трапеция - це двомірна геометрична фігура, що має чотири вершини і лише дві паралельні сторони. Якщо довжина двох її непаралельних сторін однакова, то трапеція називається рівнобедреної або равнобокой. Кордон такого багатокутника, складену з його сторін, прийнято позначати грецьким словом «периметр». Залежно від набору вихідних даних обчислювати довжину периметра потрібно за різними формулами.
Інструкція
1
Якщо відомі довжини обох підстав (a і b) і довжина бокової сторони (c), то периметр (P) цієї геометричної фігури розраховується дуже просто. Так як трапеція рівнобедреного, то її бічні сторони мають однакову довжину, а це означає, що вам відомі довжини всіх сторін - просто складіть їх: P = a + b + 2 * c.
2
Якщо довжини обох підстав трапеції невідомі, але дана довжина середньої лінії (l) і бічний сторони (c), то й цих даних достатньо для обчислення периметра (P). Середня лінія паралельна обом підставах та по довжині дорівнює їх півсумі. Подвійте це значення і додайте до нього теж подвоєну довжину бічної сторони - це і буде периметром рівнобедрений трапеції: P = 2 * l + 2 * c.
3
Якщо з умов завдання відомі довжини обох підстав (a і b) і висота (h) рівнобедреної трапеції, то за допомогою цих даних можна відновити довжину відсутньої бічної сторони. Зробити це можна розглянувши прямокутний трикутник, в якому гіпотенузою буде невідома сторона, а катетами - висота і короткий відрізок, який вона відсікає від довгого підстави трапеції. Довжину цього відрізка можна обчислити, поділивши навпіл різницю між довжинами більшого і меншого підстав: (ab)/2. Довжина гіпотенузи (бічний боку трапеції), згідно теоремі Піфагора, буде дорівнює квадратному кореню з суми зведених в квадрат довжин обох відомих катетів. Замініть у формулі з першого кроку довжину бічної сторони отриманим виразом, і ви отримаєте таку формулу периметра: P = a + b + 2 *? (H? + (Ab)?/4).
4
Якщо в умовах задачі дано довжини меншого підстави (b) і бічний сторони (c), а також висота рівнобедреної трапеції (h), то розглядаючи той же допоміжний трикутник, що і в попередньому кроці, вам доведеться обчислювати довжину катета . Знову скористайтеся теоремою Піфагора - шукана величина буде дорівнює кореню з різниці між зведеної в квадрат довжиною бічної сторони (гіпотенузи) і висотою (катетом):? (C? -h?). По цьому відрізку невідомого підстави трапеції можна відновити його довжину - подвійте цей вираз і додайте до результату довжину короткого заснування: b + 2 *? (C? -h?). Підставте цей вираз в формулу з першого кроку і знайдіть периметр рівнобедреної трапеції: P = b + 2 *? (C? -h?) + B + 2 * c = 2 * (? (C? -h?) + B + c ).