Як відмити емальовану каструлю. Як відмити посуд від тарганів.

Їжа, підгоріла в емальованій каструлі, здатна надовго зіпсувати настрій. Мало того, що ви залишилися без довгоочікуваного обіду або вечері, так ще й доведеться якимось чином відмивати прікіпевшіх залишки їжі. Як же відмити емальовану каструлю?
Вам знадобиться
  • -сода;
  • - сіль;
  • - канцелярський клей;
  • - ганчірка
Інструкція
1
Перед тим, як братися за чистку зіпсованої каструлі необхідно перекласти залишки їжі в інший посуд і дайте ємності охолонути. Слід пам'ятати, що емаль погано переносить перепади температури і, тому, заливати ще гарячу емальовану каструля холодною водою вкрай не рекомендується.
2
Приготуйте насичений соляний розчин і залийте його в зіпсовану посуд. Поставте на вогонь і кип'ятіть до тих пір, поки частинки пригорілої їжі повністю не відійдуть від стінок і дна каструлі. Промийте посуд у проточній воді і витріть насухо.
3
Залийте посуд теплою водою, додайте 3-4 столових ложки харчової соди і ретельно розмішайте розчин. Залиште на ніч. З ранку встановіть ємність на плиту і прокип'ятіть воду протягом 1,5-2 годин. Перевірте стан каструлі. При необхідності, повторіть процедуру кип'ятіння, приготувавши свіжий розчин. Сполосніть каструлю теплою водою і протріть м'якою ганчіркою.
4
Для видалення жовтого нальоту із стінок емальованого посуду необхідно заповнити ємність водою і додати оцет. Оцет додається з розрахунку п'ять столових ложок на один літр води. Прокип'ятіть отриманий розчин протягом двох годин. Проводити таку процедуру рекомендується 2 рази на місяць.
5
Для того щоб повернути емальованій каструлі первісний вигляд можна скористатися «народним» методом. Підберіть велику ємність з таким розрахунком, щоб можна було повністю занурити в неї вашу каструлю. Підійде відро або таз. Наповніть ємність водою і встановіть на вогонь. Додайте в гарячу воду харчову соду і канцелярський клей з розрахунку 5 столових ложок соди і одна пляшечка клею на п'ять літрів води. Розмішайте і доведіть воду до кипіння. Зменшіть вогонь і занурте каструлю в рідину на 20-25 хвилин. Ретельно промийте проточною водою.
6
Ніколи не застосовуйте при чищенні емальованого посуду абразивні чистячі засоби і металеві щітки - застосування цих засобів може привести до пошкодження шару емалі. А це не тільки зіпсує зовнішній вигляд каструлі, але і відкриє доступ шкідливим речовинам, які сходять до складу сплаву, доступ до вашого організму.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jcA2xI56RTE
Ми поставили вечерю на плиту, відволіклися буквально на хвилиночку - і ось вже запах гару заповнив собою всю квартиру, а до стін каструлі або сковороди намертво прикипіли залишки їжі. І постає питання: як відмити каструлю?
Вам знадобиться
  • Сода
  • Лимонна кислота або оцет
  • Тверда губка або щітка
  • Засіб для миття посуду
Інструкція
1
Якщо відчистити каструлю від залишків їжі не вдалося - налийте в неї теплої води, додайте кілька крапель засобу для миття посуду і трохи оцту або лимонної кислоти і залиште постояти на кілька годин. Після чого спробуйте відмити пригоріла їжу жорсткою губкою або щіткою. Розмоклі залишки «відійдуть», але нагар, швидше за все, залишиться.
2
Налийте в каструлю води, додайте соду (пару столових ложок на літр води) і поставте її на вогонь. Доведіть до кипіння, зменшіть вогонь і дайте розчину «побурліть» 10-15 хвилин. Дочекайтеся, поки вода охолоне - і протріть каструлю губкою. Якщо забруднення не зникли - повторіть процедуру ще раз.
3
Щоб відмити каструлю зовні, змішайте соду із засобом для миття посуду і нанесіть кашку на забруднення. Залиште на 10-15 хвилин, після чого відчистите бруд жорсткою губкою або щіткою. Для очищення сильно забруднених каструль можна використовувати також «сильнодіючі» кошти для чистки кухонних плит, але робити це треба з обережністю, надівши гумові рукавички і ретельно змиваючи залишки засобу.
4
Після закінчення чистки кілька разів промийте каструлю, щоб змити залишки засобів для чищення і витріть її насухо.
Корисна порада
Якщо вам потрібно відмити каструльку невеликого обсягу, процес можна вблагати. Налийте воду з содою в емальоване відро або велику каструлю, помістіть забруднений посуд в воду і прокип'ятіть 10-15 хвилин. Це допоможе очистити каструльку відразу і зсередини, і зовні.