Як зробити зміст у документі.

При роботі з документом, що містить різні розділи, може знадобитися зміст. Воно допоможе краще орієнтуватися в тексті, особливо якщо дані викладені на кількох сторінках. Зробити зміст в документі Microsoft Office Word можна кількома способами.
Інструкція
1
Довгий і малоефективний шлях - створення змісту «вручну». При використанні даного способу вам доведеться самостійно розставляти номери сторінок для кожного розділу, попередньо вишукуючи їх в тексті. Якщо дані змінюватися (текст доповниться або скоротиться), дані зрушаться. А це призведе до того, що номери сторінок в змісті доведеться редагувати.
2
Для того щоб позбавити користувачів від зайвих дій розробниками було передбачено можливість створення змісту за допомогою інструментів редактора. Відкрийте або створіть текстовий документ. Перейдіть на вкладку "Посилання". В розділі «Зміст» натисніть на кнопку-мініатюру «Зміст» і виберіть з меню, що випадає вид змісту, який вам підходить.
3
В документі буде створений елемент «Зміст», в якому на даному етапі не міститиметься ніяких даних. Щоб у змісті з'явилася необхідна інформація, виділіть за допомогою курсору миші або клавіш на клавіатурі назви своїх розділів. Щоб виділити несуміжні рядки, при виділенні потримайте Ctrl.
4
Перейдіть на вкладку «Головна» і в розділі «Стилі» натисніть на кнопку «Додаткові параметри». Кнопка виглядає як значок стрілки, що вказує вниз і розташованої під рисою. Знаходиться вона зліва і знизу від мініатюр стилів. Виберіть в списку, що розкрився стиль «Заголовок».
5
Перейдіть до створеного змісту і встановіть курсор миші на рядку «Елементи змісту не знайдено». Клікніть по виділеному фрагменту правою кнопкою миші і виберіть з меню, що випадає команду «Оновити поле». Всі рядки, до яких був застосований стиль заголовка, відобразяться в змісті.
6
Якщо ви внесли зміни в текст, і сторінки зрушилися, клікніть по будь-якому рядку списку знімків лівої кнопкою миші, щоб виділити даний елемент, потім клацніть будь-де змісту правою кнопкою миші і знову виберіть команду «Оновити поле». З'явиться нове вікно. Встановіть маркер в поле «Оновити тільки номери сторінок» і натисніть на кнопку ОК.
Наявність змісту в будь-якому документі значно полегшить роботу з текстом. Особливо, якщо файл дуже великий. Спробуйте самостійно створити такий текст з функцією автоматично збираного змісту за допомогою програми Microsoft Word.
Вам знадобиться
  • - текст для документа;
  • - програма Microsoft Word.
Інструкція
1
Щоб приступити до оформлення документа з змістом , створіть новий файл і наберіть в ньому текст, що передбачає подальше редагування. Або відкрийте вже готовий. Позначте розділи, вкажіть у ньому заголовки і підзаголовки. По черзі виділяйте заголовки і на панелі форматування, поруч зі значком «А» (або в правій бічній панелі), відзначте для цих фрагментів відповідні «Стилі». В даному випадку потрібно вибрати «Заголовок 1». Перейти до меню «Стилі та форматування» можна з пункту «Формат» на верхній робочій панелі. Потім виділіть текст першого підзаголовка і задайте йому параметр «Заголовок 2». Виконайте такі самі дії для наступних розділів.
2
Після того як весь текст буде умовно розбитий на заголовки і підзаголовки, у верхній панелі в меню «Вставка» виберіть пункт «Посилання» і перейдіть до розділу «Зміст і покажчики». Потім знайдіть у вікні, опцію «Формати» і відзначте найбільш підходящий для вашого документа варіант оформлення. Натисніть «ОК». Тим самим ви виберете один із способів автоматичного змісту. В цьому ж вікні ви також можете зазначити основні параметри сторінки, їх нумерацію і розташування відповідних кожної сторінки цифр. Виконавши ці дії, ви створите готове зміст, яке при необхідності можна буде оновити.
3
Якщо при внесенні доповнень в текст деякі розділи «перейшли» на інші сторінки, не переживайте. Повернути все на свої місця досить просто. Для цього достатньо натиснути правою кнопкою миші на вашу змісту і в випадаючому вікні натиснути "Оновити". Зміниться зміст і в тому випадку, якщо ви наведете на нього текстовий курсор так, щоб у змісті виділився текст, і потім натиснете F9.
4
Для цих же цілей призначена спеціальна панель з кнопкою «Оновити зміст», яка відкривається при послідовному виборі в меню «Вставка» розділів «Посилання», «Зміст і покажчики» і опції «Панель структури» у вікні форматування.