Як виготовити плитку.

В обробці тротуарів все частіше використовується плитка. Вона стає одним з головних прикрас садових і дачних ділянок. Зараз в будівельних магазинах продаються форми для того, щоб виготовити таку плитку. А чому б і ні? Роблячи плитку самостійно, ви вільні вибирати її колір, фактуру, матеріал. Ви точно будете знати, що вона якісна і не розвалиться через пару років. А коли почне виходити, ви зможете зайнятися своїм маленьким бізнесом. Які інструменти, матеріали та обладнання потрібні для цього ми вам розповімо.
Вам знадобиться
 • Обладнання:
 • * Вибростол;
 • * Термованна;
 • * Форми;
 • * Бетономешалка 0,25м3.
 • Матеріали:
 • * Цемент не нижче М500;
 • * Вода;
 • * Пластификатор;
 • * Пігмент.
Інструкція
1
Оборудование.Бетономешалка повинна бути обсягом не менше 0,25м3. Якщо ви плануєте робити плитку різного кольору, то однією бетономішалкою вам не обійтися. Для кожної забарвлення знадобиться окремий апарат. Ручна бетономішалка або автоматична, значення не імеет.Вібростол являє собою станину, скріплену зі стільницею за допомогою спеціальних пружин. До всієї цієї конструкції приєднується вібратор. Це обладнання необхідне для убирания їх розчину, залитого в форми пухирців повітря. Якщо вибростол не використовувати, то плитка буде дуже недолговечной.В термованне розташовані нагрівальні елементи, які постійно підтримують потрібну температуру води 70-80оС у ванній. Форми для плитки виготовляють з полівінілхлориду (ПВХ-пластик) або термопластичній смоли (АБС). Останні вважаються більш міцними. Крім того, соляною кислотою їх обробляти не потрібно.
2
Матеріал для плиток. Найчастіше використовуються бетонні суміші, в які додається необхідний барвник. Цемент, що йде на виготовлення тротуарної плитки повинен бути високих марок - не менше М500. Наповнювачі: пісок, гранітний відсів, щебінь. Вони повинні бути повністю без глини. Щоб плитка виходила більш міцною і морозотривкої, в розчин обов'язково додають пластифікатор. Барвники використовуються на основі оксиду заліза. Вони можуть надати плитці жовтий, червоний, коричневий і навіть чорний колір. Зелену плитку отримують, шляхом додавання оксиду хрому, синю - оксиду кобальту. Однак сині та зелені плитки - досить дороге задоволення.
3
Процес виготовлення. В бетономішалку закидають цемент, воду, добре перемішують, після чого додають розведений у воді пластифікатор і барвник. Потім необхідно бетонний розчин розлити по формах, які поставлені на стільницю вибростола, і включити вібратор на півхвилини-хвилину. За цей час необхідно за допомогою кельми додати відсутній розчин або прибрати ізлішкі.Далее форми розставляють на сушку в строго горизонтальному положенні. Для цього зазвичай використовують євро-піддони. Через 1-2 дня плитку можна виймати. Для цього форму з плиткою спочатку опускають в теплу термованну на кілька хвилин, після чого форму виймають і ставлять на вибростол для вибівкі.Винув плитку, її складають особою до спини і пов'язують по нескольку штук.
Виготовлення тротуарної плитки своїми руками - процес нескладний і творчий. Він буде під силу навіть тим, хто не має особливих будівельних навиків. В результаті роботи ви отримаєте ексклюзивну садову доріжку і економію грошових коштів.
Вам знадобиться
 • - дриль;
 • - насадка-міксер;
 • - кельму або шпатель;
 • - цемент М500;
 • - річковий пісок;
 • - армована сітка;
 • - вода;
 • - пластикове відро або таз.
Інструкція
1
Не економте на придбанні якісного цементу. Саме від нього більшою мірою залежатиме міцність готової тротуарної плитки. Річковий пісок перед змішуванням просійте через сито з не дуже дрібними осередками, видаливши всі зайві елементи: листя, гілочки, траву. Дрібні камінці можна залишити, тоді плитка вийде фактурна. Воду для приготування суміші теж візьміть нормального якості, тобто без сторонніх включень.
2
При бажанні зробіть плитку кольоровий. Придбайте фарбувальні пігменти, які будуть стійкими до атмосферних явищ. Щоб колір ваших доріжок був насиченим і чистим, використовуйте білий цемент, а не звичайний сірий.
3
Підготуйте ємності для відливання тротуарної плитки. Це можуть бути готові пластикові або гумові форми або самостійно зроблена з рейок опалубка висотою приблизно 3 або 5 см. Під опалубку постеліть рифлений гумовий килимок так, щоб малюнок був зверху. Тоді готова плитка буде з візерунком, що зробить її не тільки красивою, але і більш зручною для ходьби. Якщо ні килимка, скористайтеся поліетиленовою плівкою.
4
Приготуйте суміш, насипавши в відро цемент і пісок у співвідношенні 1: 3. В якості мірної ємності можна використовувати відерце з-під майонезу або морозива. Поступово додавайте воду, перемішуючи склад дрилем з міксерній насадкою. Маса повинна вийти пластична і не стікає зі шпателя.
5
Змастіть підготовлену форму жирним складом, наприклад, відпрацьованим машинним маслом. Заповніть її до половини сумішшю і прокладете армуючої сіткою. Залийте форму до верху. Розрівняйте масу шпателем і постукайте по бортах форми, щоб склад ущільнився.
6
Плитку у формі покладіть так, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені. Накрийте зверху ганчіркою, яку постійно тримаєте мокрою, щоб плитка не потріскалася. Заготівлю обережно витягніть з форми через п'ять днів. Залиште її досушуватися ще на чотири тижні, а форму використовуйте для заливки наступній плитки.
Зверніть увагу
Для виготовлення плитки підійдуть пластикові контейнери. Вони повинні бути з гнучкого, але щільного пластика. Тоді ваші формочки витримають кілька заливок.
Корисна порада
Ви можете придбати готові полімерні форми. Вони мають різноманітну конфігурацію і розміри осередків, так що не важко вибрати відповідну саме для ваших доріжок. Для швидкості роботи придбайте відразу кілька форм.