Як обігріти газом будинок.

Для мешканців приватних будинків і котеджів найкращий і економний вид опалення - це газ. Встановлення газового обладнання строго регламентована і не допускає ніякої самодіяльності. Щоб обігріти газом будинок, необхідно виконати наступні дії.
Вам знадобиться
  • - газовий котел;
  • - труби і батареї;
  • - дозвіл на установку.
Інструкція
1
Подайте заяву в газове міське управління. Врахуйте, що якщо ви живете в багатоквартирному будинку, вам можуть і відмовити, тому що навантаження, створювана газовим котлом на стояк обмежена, і автономне опалення може бути встановлено тільки в кожній десятій квартирі.
2
Зверніться в компанію, яка допоможе вам зробити проект газових комунікацій (адресу або телефон можна дізнатися в міськ- або райгазів). Переконайтеся в тому, що все розташовано на тому місці, де планувалося, а ваші побажання враховані, наприклад, ви можете замовити підігрів води в басейні або «Тепла підлога». Крім того, пам'ятайте, для потужних котлів (більше 60 кВт) потрібно виділення окремого приміщення з входом.
3
Узгодьте проект з газовим управлінням і замовте установку лічильника. Пройдіть інструктаж і отримаєте пам'ятку про те, як слід користуватися газовим обладнанням. Крім того, щоб отримати дозвіл на установку газового котла, необхідно буде провести перевірку технічного стану вентиляційного каналу.
4
Оберіть котел, виходячи з опалювальної площі і матеріалу, з якого побудований будинок. Якщо у вашому будинку немає водопроводу з гарячою водою, купіть двоконтурний котел, що дозволяє нагрівати воду для постійного використання. Перевірте, чи додається до котла сертифікат відповідності; крім того, з вами повинні укласти договір на техобслуговування і видати гарантійний талон.
5
Прокладіть комунікації, тобто труби і батареї опалення. Якщо ви володієте необхідними навичками і знаннями в цій області, можете виконати ці роботи самі.
6
Установкою, настроюванням і запуском котельного обладнання можуть займатися лише фахівці, але ви можете контролювати цей процес. При установці настінного котла переконайтеся, що він надійно зафіксований на стіні і виключена будь-яка можливість випадкового обриву. Підключати котел слід в такому порядку: спочатку установка проводиться до системи димовидалення та газопроводу. Після цього підключається система опалення та гарячого водопостачання. Для надійності перевірте всі шви і стики самостійно за допомогою простого намилювання поверхні труби (якщо надуваються бульбашки, значить є витік газу).