Як в'язати великої в'язкою.

Пуловери, кардигани, накидки великої в'язки останнім часом часто з'являються на модних подіумах. При вмілому поєднанні полотна з великими петлями і тонкої тканини вигляд моделі набуває своєрідну елегантну недбалість. При роботі на дуже товстих спицях одяг може вийти досить грубій, тому перед основним в'язанням слід потренуватися. Підберіть відповідний узор, який підкреслить цікаву фактуру щільного полотна.
Вам знадобиться
  • - товсті спиці і пряжа;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Почніть в'язання на товстих спицях від №№ 6 до 15 відповідної пряжею. Рекомендуються найпростіші візерунки: платочная в'язка (у кожному ряду - лицьові петлі), панчішна в'язка (в лицьових рядах - лицьові, в виворітних - виворітні петлі), а також будь-які види гумок. Ускладнені рельєфи зроблять виріб занадто об'ємним і можуть виглядати непривабливо.
2
Намагайтеся, щоб всі петлі на полотні виходили однієї величини - ваші помилки при крупній в'язці будуть відразу кидатися в очі, як під збільшувальним склом.
3
Використовуйте кругові спиці, якщо виконуєте об'ємне виріб. Робіть на них прямі і зворотні ряди. Працювати звичайними спицями №№ 10-15 вам буде незручно - річ вийде досить важкою.
4
Вибирайте прості форми крупновязанних моделей. Наприклад, зв'яжіть шапку прямокутної форми з гумкою-обідком. Починайте в'язання з гумки 1х1 (лицьова-виворітна) висотою приблизно 3 см, потім зв'яжіть полотно потрібної висоти і закрийте петлі. Виконайте сполучні шви з вивороту вироби - і перед вами стильний головний убір, який можна зробити за один вечір.
5
Спробуйте зв'язати великої в'язкою шапку більш жіночною форми. Її можна виконати на спицях №10 хусткової в'язкою. Оптимальна щільність в'язання - 17 рядів і 8 петель в квадраті 10х10 см.
6
Наберіть на спиці потрібну кількість петель (розрахунок ведіть виходячи з щільності в'язання та окружності голови з лінії чола над бровами і самої опуклою області потилиці).
7
Зв'яжіть крупної хусткової в'язкою полотно приблизно в 23 см заввишки.
8
Далі на рівних проміжках зробіть убавленія петель: кромочная; пара лицьових; зніміть наступну петлю, як лицьову; пров'яжіть лицьову і натягніть на неї зняту петельку. Протягування знятої петлі через лицьову називають простий протяжкой.
9
В'яжіть ряд до кінця за зразком, скоротивши полотно всього на десяток петель.
10
Пров'яжіть 6 наступних рядів таким чином: кромочная; лицьова; дві сусідні петлі пров'язуються спільно як лицьові, і так до кінця ряду. Ви повинні збавити ще 10 петель.
11
Виконайте 4 ряди за допомогою простих протяжок, потім зробіть ще 2 ряди, спільно пров'язуючи сусідні пари петель.
12
Коли у вас залишаться останні 6 петельок, стягніть їх і пропустіть відрізок нитки на виворіт полотна. Зшийте виріб зверху вниз, потім підігніть нижню кромку і виконайте з'єднувальний шов з внутрішньої сторони одвороту. Шапка крупної в'язки готова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=10_hrh0Cvds
Корисна порада
Зв'язати на товстих спицях можна не тільки одяг. Це прекрасне рішення для виконання різних предметів домашнього побуту: пледів, килимків, мочалок, панно, кашне та іншого.