Як в'язати візерунок "ромби".

Для того щоб навчитися в'язати за схемами, необхідно вміти читати умовні позначення петель. Більшість графічних символів для всіх прийомів стандартні, а часто використовувані в схемах легко запам'ятати.
Вам знадобиться
  • - схема візерунка;
  • - пряжа;
  • - спиці.
Інструкція
1
Візьміть простий візерунок «Ромби» - він складається з особових виворітних петель. У вигляді схеми він виглядатиме наглядней. Графічний варіант відображення петель може виглядати по-різному. Зазвичай використовуються рисочки або кружечки. Наприклад, в цьому випадку горизонтальна смужка - це виворітна петля, а вертикальна - лицьова. Кожна рисочка відповідає одній петлі.
2
Буває так, що в схемах не відображаються виворітні ряди, значить, в'язати їх потрібно по малюнку. Тобто там, де в особовому ряду були лицьові петлі, в виворітного ряду вони будуть виворітними, а там, де в особовому ряду були виворітні петлі, відповідно в'яжіть лицьові.
3
Оберіть модель пуловера з великими ажурними ромбами.
4
Для пуловера буде потрібно 600 гр пряжі білого кольору 85м/50 гр. Спинку і перед в'яжіть за схемою, але вчіть, що ліву половину схеми необхідно виконати симетрично. Кількість петель розраховане на 38/40 розмір. Для великих розмірів можете додати додаткові петлі і в'язати їх лицьовими. Рукава виконуються ажурними доріжками: * три лицьові петлі, один накид, дві петлі зніміть, в'яжіть одну лицьову і протягніть її через зняті, один накид *, мотив повторюйте від * до *. У другому ряду в'яжіть виворітні петлі. Щільність в'язання 18 петель * 23 ряду = 10 * 10 см.
5
Для спинки наберіть 80 петель і виконайте 2 см ажурних смужок для планок. Перший і третій ряд в'яжіть виворітними петлями. Четвертий ряд * 1 накид, 2 виворітних петлі разом *, мотив повторюйте. Після виконання 60-того ряду візерунка, для пройм збавте петлі в кожному другому ряду. З двох сторін деталі один раз по три петлі і чотири рази по одній петлі. Через 64 см від краю закрийте всі петлі.
6
Для рукавів необхідно набрати 47 петель. Спочатку в'яжіть три виворітних ряду, а потім ажурні доріжки. Для скосів додавайте 7 разів по одній петлі через кожні вісім рядів. Через 42 см від краю полотна закрийте петлі для оката рукава. Збавляння виконуйте з двох сторін. Спочатку одночасно три петлі, в наступному ряду дві петлі, ще 7 разів по одній петлі, потім три рази дві петлі, один раз три петлі і ще раз чотири петлі. Ряд закрийте через 54 см від краю рукава. Виконайте збірку.
Корисна порада
Візерунок «Ромби» можна використовувати для в'язання покривал, шалей, скатертин. Ажурні узори з ромбами цікаво виглядають на жіночих кофтах.