Як визначити жовчнокам'яну хворобу.

Як часто після щедрих застіль з жирною їжею і алкоголем люди відчувають тяжкість або колючий біль під ребрами справа. Але мало хто віддає собі звіт, що саме це - перший дзвіночок про необхідність перевірити свою печінку і жовчний міхур.
Інструкція
1
Жовчнокам'яна хвороба - одне з найпоширеніших захворювань, з тих, що рано чи пізно зажадають хірургічного втручання. Тому необхідно розпізнавати його якомога раніше. По суті, це утворення каменів різного розміру і хімічної структури в жовчному міхурі, невеликій резервуарі для депонування жовчі, розташованому на нижній поверхні печінки. Жовч необхідна для розщеплення великих часток жиру їжі до більш дрібних, які може засвоювати наш кишечник.
2
Скільки на світі існують хвороби, стільки ж років удосконалюються прийоми з розпізнавання їх по найменших, часом непомітним непрофесійному оку ознаками. Один з найперших відомих лікарів, Гіппократ, встановив, що використовуючи спеціальні та зовсім нескладні техніки: пальпацію, перкусію і аускультацію, можна виявити багато хвороб ще до того, як ті завдадуть серйозної шкоди організму.
3
Це найпростіші методи, які доктор буде використовувати і сьогодні при огляді пацієнта з характерними скаргами. У разі жовчнокам'яної хвороби це важкість у правому підребер'ї, що посилюється після погрішностей в дієті: вживанні жирної, смаженої, солоної, пряної або занадто пересушеної їжі. Також звернувся може відзначати сухість у роті, нудоту, зниження апетиту, схильність до закрепів і проносів. При огляді на себе зверне увагу сухий, обкладений брудно-білим або жовтим нальотом мову, суха шкіра тулуба, можливий зайву вагу і іноді пожовтіння слизових оболонок і прихованих від світла шкірних покривів.
4
Дуже рідко жовчнокам'яна хвороба може нічим себе не проявляти і стати просто випадковою знахідкою при диспансеризації та проведенні ультразвукового дослідження (УЗД) або комп'ютерної томографії (КТ) черевної порожнини.
5
Чому так важливо поставити діагноз? Тривале камненосительство (більше 15 років) може призвести до раку жовчного міхура і печінки. Але навіть якщо камені тільки почали утворюватися, вони також можуть призвести до запалення в стінці міхура, яке легко поширюється на печінку. Тому якщо ви помітили у себе перераховані ознаки, зверніться до лікаря за місцем проживання для отримання направлення на УЗД і своєчасної допомоги.
Жовчнокам'яна хвороба або холелітіаз - це захворювання, пов'язане з утворенням каменів в жовчному міхурі (холецистолітіаз) або в протоках (холедохолітіаз). Захворювання може бути викликане різними причинами, але три основних - це порушений ліпідний обмін, інфікування і застій жовчі. Своєчасна діагностика ЖКХ дозволяє уникнути оперативного втручання і обійтися консервативними методами лікування.
Вам знадобиться
  • - направлення на обстеження.
Інструкція
1
Щоб провести діагностику ЖКХ, зверніться до лікаря гастроентеролога-гепатолога. Вам випишуть направлення на ультразвукове обстеження органів черевної порожнини. УЗД - це недорогий, безпечний і ефективний метод обстеження, що дозволяє визначити наявність каменів, кількість і обсяг ураження жовчного міхура і проток. Також діагностика дозволяє визначити діаметр гепатікохоледоха. У деяких випадках УЗД призначають після сніданку, щоб оцінити функцію жовчного міхура і ступінь відтоку жовчі.
2
Якщо лікарю необхідно знати більш детальну інформацію про функціональний стан жовчного міхура та жовчних проток, то вам призначать прероральную холецистографія. Це обстеження засноване на прийомі йодовмісних препаратів та рентгені, що дає можливість діагностувати рентгенопрозрачность і кальцифікацію конкрементів. Це обстеження раціонально проводити в тому випадку, якщо лікування буде проводитися методом літолітіческая або екстракорпоральної терапії.
3
Також в якості обстеження вам можуть призначити внутрішньовенну холеграфію. Цей метод заснований на введення у вену контрастного розчину. Найчастіше призначається для уточнення ступеня функціонування жовчних проток, котрі три діагностики наявності конкрементів і ступеня звуження або розширення проток. Це більш щадний метод обстеження в порівнянні з ендоскопічної холангіопанкреатографії (ЕРХПГ), при проведенні якої можуть розвинутися серйозні ускладнення, що вимагає екстреного хірургічного втручання.
4
Гепатобіліосцінтіграфію вам можуть призначити для уточнення показників руху жовчі через протоки в кишечник. Це радіоізотопний метод, при якому вам введуть радіофармпрепарат і будуть фіксувати його рух за допомогою гамма-камери.
5
Всі зазначені методи дослідження, крім УЗД, призначають у тому випадку, якщо стоїть питання про можливість консервативного лікування для видалення каменів. Якщо вирішено проводити оперативне видалення, то УЗД буде цілком достатньо. Консервативне лікування при наявності каменів проводиться досить рідко через можливих ускладнень і повторного появи екскрементів. Тому найчастіше проводиться операція з видалення жовчного міхура.