Як вести щоденник спостережень за погодою.

Постійні спостереження за погодою - цікаве і повчальне заняття. Особливо якщо у вас є діти і ви хотіли б розвивати у них спостережливість і акуратність. Записувати свої спостереження можна в спеціальний щоденник - паперовий або електронний.
Вам знадобиться
  • - зошит чи альбом;
  • - фломастери або олівці;
  • - лінійка;
  • - комп'ютер з редактором Word;
  • - картинки із зображенням дощу, снігу, сонця і т. д.
  • - табель-календар;
  • - термометр;
  • - барометр.
Інструкція
1
Расчертите сторінку щоденника. Найкраще це зробити точно так само, як у календарі на цей місяць. Вертикальні стовпчики нехай відповідають кількості тижнів (разом з неповними), а горизонтальні - дням тижня. Проставте числа. Найкраще зробити це в кутку кожної клітинки.
2
Вирішіть, якими умовними позначеннями ви будете відзначати опади і хмарність. Температуру і тиск необхідно відзначати цифрами. Краще це робити фломастерами або ручками різного кольору. Привчитеся дивитися на вуличний термометр і на барометр в один і той же час доби. Наприклад, в 8:00 або в 12. Можна це робити і кілька разів на день, як на метеостанції. Напрямку вітру відзначайте стрілочками. Північ знаходиться вгорі, південь - внизу, захід - ліворуч, схід - справа. Напрямок стрілки вказує, куди дме вітер.
3
Відзначаючи погоду в перший раз, погляньте на термометр і запишіть температуру. Подивіться у вікно і визначте, похмуро на вулиці, хмарно або ясно. Ясну погоду відзначте сонечком, хмарну - сонечком, що виглядає з-за хмари, а похмуру - хмарою. Подивіться на барометр і запишіть його свідчення. Дуже добре, якщо у вас багатофункціональний прилад, який показує і вологість. Її теж можна записати. Відзначте опади, намалювавши крапельку або сніжинку.
4
Календар природи можна зробити і на комп'ютері. Відкрийте Word або інший редактор, в якому є функція таблиці і можливість вставити малюнок. Задайте параметри таблиці. Вставте кількість стовпчиків і рядків, а також їх висоту і ширину. Позначте числа, наприклад, звичайним чорним кольором. Температуру, тиск і вологість виділяйте - курсивом, підкресленим або жирним шрифтом. Можна ці написи зробити цифрами іншого кольору, якщо в редакторі є функція малювання.
5
Щоб позначити хмарність та опади, знайдіть картинки, відповідні придуманим вами умовним позначенням. Щоб помістити їх в щоденник, встаньте курсором в комірку таблиці. У верхньому меню знайдіть вкладку «Вставити», а в ній - «Зображення». Виберіть варіант «З файлу». Картинка з зображенням сонечка або дощику з'явиться прямо в таблиці.
Корисна порада
Якщо ви хочете зробити календар погоди для маленьких дітей, оформіть його на фланелеграфе. Молодші дошкільнята не можуть утримати в пам'яті події, що відбулися кілька днів тому, тому зробіть міні-календарик на один день. Обтягніть невелику дошку фланеллю. Намалюйте або роздрукуйте картинки із зображенням сонечка, дощу або снігу. Наклейте їх на фланель або оксамитову папір. Доручайте малюкові кожен день міняти картинки і порівнювати сьогоднішню погоду з вчорашньою.