Як годувати їжака.

Їжак звичайний, що мешкає в лісах середньої смуги європейської частини Росії, добре відомий всім з дитинства, як симпатичний фольклорний персонаж. Тому щодо їжака, його способу життя, повадок і харчування склався певний стереотип, який не в усьому збігається з реальністю.
Вам знадобиться
  • - спеціальний корм для їжаків;
  • - м'ясо, м'ясо птиці, м'ясо кролика;
  • - перепелині яйця;
  • - цвіркуни, жуки, таргани.
Інструкція
1
Продумайте харчування їжака таким чином, щоб при вазі 500-700 грамів він споживав близько 100 грамів їжі в день. У їжі для їжака повинно міститися багато кальцію, білка і мало жиру, так як їжачки схильні до ожиріння, а це небезпечно для них.
2
Годуйте звірка спеціальним кормом для їжаків, але якщо його не виходить добути, то цілком можна підібрати раціон з легкодоступних продуктів. Можете налагодити контакти з постачальниками цвіркунів, жуків, тарганів для їжака. Також можна годувати їжака мишами: в домашніх умовах середньому звичайному їжаку однієї дорослої миші вистачить на цілий день.
3
Замініть комах в раціоні їжака м'ясом, якщо у вас не виходить побороти гидливість (багатьом людям противно навіть дивитися на комах) або вдається діставати їх в достатній кількості.
4
Візьміть шматочок яловичини без жиру, телятини, кролика пропустіть через м'ясорубку. Ні в якому разі не додавайте спеції, сіль, цибуля. Можете використовувати грудку курки або індички.
5
Давайте їжаку 1 столову ложку м'яса за раз, зробіть фарш або наріжте дуже дрібними шматочками. Трохи фруктів або ягід і горіхів корисні ежам. Раз на тиждень можна пропонувати їжаку якусь нову їжу (наприклад, фарш з кролика, замість яловичого).
6
Побалуйте молодого їжака перепелиним яйцем один раз в тиждень, в шкаралупі проробіть отвір, перш ніж дати яйце їжаку.
7
Виключіть з раціону їжака заморожену або холодну їжу, свинину, сосиски, рибу і рибні продукти, консерви, ковбасу, будь-яку їжу з вмістом цукру (цукерки, тістечка, компоти, киселі тощо), курячі яйця, молоко і молочні продукти, бо їжаки практично не мають ферментів переваривающие лактозу (тільки вагітним самкам рекомендують козяче молоко в дуже невеликій кількості). А також категорично не годуйте їжаків солоної, смаженої, кислої, жирної і солодкої їжі.
8
Чи не згодовуйте ежам равликів і слимаків. Незважаючи на те, що в природі їжаки їдять їх із задоволенням, равлики і слимаки в природному середовищі існування часто бувають заражені паразитами. Є небезпека, що їжак теж в свою чергу заразиться.