Як розмити краю картинки. Як у фотошопі розмити межу кольорів.

Розмиття країв зображення досить часто використовується для створення плавного переходу картинки в однотонний фон і для стикування між собою різнорідних елементів колажу. Іноді такий прийом застосовують при стилізації фотографій під старовину. Крім того розмиття краю - це непоганий спосіб відвернути увагу від об'єктів, що псують зображення, що не обрізаючи самої картинки. Виконати таку операцію можна за допомогою інструментів програми Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - зображення.
Інструкція
1
Для додання краях картинки ефекту розмитості потрібно створити на кордоні зображення велику область напівпрозорих пікселів. Це можна здійснити, стерши частина картинки інструментом Erazer Tool, приховавши краї зображення під маскою, створивши розтушувати виділення і видаливши виділену частину картинки. Для обробки зображення одним з цих способів завантажте його в Photoshop.
2
Зробіть картинку доступною для редагування. Для цього клацніть по шару з зображенням і виберіть опцію Layer from Background з контекстного меню.
3
Найбільш очевидний спосіб отримати розмиті краї полягає в їх стирання. Виберіть інструмент Erazer Tool і налаштуйте діаметр кисті таким чином, щоб він становив не менше третини висоти зображення. Параметру Hardness надайте значення нуль.
4
Проведіть інструментом уздовж країв картинки, затиснувши ліву кнопку мишки. Якщо стирається занадто велика частина зображення, скасуйте кілька останніх дій в палітрі History і зменшіть діаметр кисті.
5
Того ж ефекту можна досягти, створивши маску шару. Клацніть для цього по кнопці Add layer mask, яку видно в нижній частині палітри шарів. Активізуйте інструмент Brush Tool і налаштуйте його таким же чином, як інструмент Erazer Tool.
6
Зробіть чорний колір основним, клікнувши по верхньому кольоровому квадрату в палітрі інструментів. Активізуйте маску шару, клацнувши по білому прямокутнику праворуч від нього, і зафарбуйте краю маски чорним кольором. При размитии країв цим способом ви не міняєте саме зображення і, якщо буде потрібно, можете скопіювати шар, видалити з нього маску і отримати вихідну картинку без розмитих країв.
7
Непоганий спосіб створення області напівпрозорих пікселів полягає в розтушовуванні виділення. Для цього виділіть частину зображення, яка не буде піддаватися зміни. Це можна зробити інструментом Rectangular Marquee Tool або Elliptical Marquee Tool. Якщо вам потрібно створити виділення більш складної форми, застосуйте інструмент Polygonal Lasso.
8
Для розтушовування країв виділення застосуйте опцію Feather з меню Select. Значення, яке вам буде потрібно ввести в поле Feather Radius, залежить від лінійних розмірів картинки. Чим більше радіус розтушовування, тим більш плавним виявиться розмиття країв. Правда, присвоївши цим параметром занадто велике значення, ви можете отримати не розмиті, а напівпрозорі краю аж до кордону картинки.
9
Опцією Inverse з меню Select інвертуйте виділення і приберіть виділену частину зображення, натиснувши клавішу Delete.
10
Збережіть картинку з розмитими краями опцією Save As з меню File.
Способів розмити краю зображення в програмі Adobe Photoshop безліч. Хтось віддає перевагу користуватися масками, хтось - Gaussian Blur (розмиття по Гауса). Почніть з простого!
Вам знадобиться
  • комп'ютер, програма Adobe Photoshop
Інструкція
1
Відкрийте в програмі зображення, краю якого ви хочете розмити. Не забудьте активізувати робочий шар - клікніть по ньому в панелі шарів, щоб зняти піктограму замочка.
2
Інструментом Rectangular Marquee Tool (прямокутна область) виділіть зображення рамкою. Вид рамки можна вибрати будь-який, в залежності від вашого бажання.
3
В меню Select (Виділення) клікніть по команді Inverse (інверсія виділення). Такий крок необхідний у тому випадку, коли ви не переносите ваше зображення на новий шар, а працюєте на одному.
4
У цьому ж меню виберіть команду Modify (модифікація) - растушевка. В випав вікні встановіть значення радіуса розтушовування в пікселях.
5
Натисніть Delete. Ось що у вас повинно вийти - зображення з розмитими краю ми. Тепер зніміть виділення, натиснувши клавіші Сtrl + D.
Корисна порада
Контур рамки для розмиття можна зробити будь-який, круглий, овальний, абстрактний. Для цього на панелі інструментів є кілька інструментів виділення - Lasso, Pen Tool і Rectangular Marquee Tool.