Як загартовуватися влітку.

Влітку хочеться більше рухатися. Комплекс вправ у спортивному залі або ранкова гімнастика вдома - це добре в прохолодну пору року, а влітку корисніше займатися на свіжому повітрі. Треба використовувати кожну можливість зміцнити здоров'я і доповнювати фізичні навантаження загартовуванням.
Вам знадобиться
  • - душ;
  • - мочалка, рушники;
  • - ролики, велосипед.
Інструкція
1
Більше гуляйте - бажано там, де багато зелені (в скверах і парках, на берегах водойм). Вибирайтеся за місто - на природу. Не бійтеся здійснювати тривалі прогулянки з дітьми. З дитиною 2,5-3 років вже можна проходити до 2 км, роблячи привал на 10-15 хвилин в середині прогулянки, щоб пофотографуватися і пограти.
2
Катайтеся на роликах або велосипеді.
3
Частіше провітрюйте приміщення - тільки стежте, щоб не було протягів.
4
Після нічного сну не поспішайте одягатися. Якщо є така можливість, якийсь час походіть по будинку в легкому одязі (можна навіть в нижній білизні) і босоніж.
5
Практикуйте вологе обтирання рушником або рукавичкою-мочалкою. Починайте легкі погладжування з рук і переходите вниз по тулубу до ніг, використовуючи воду температурою 28 ° C. Через тиждень починайте знижувати температуру води на 1-2 ° кожні 1-2 дні. Доведіть її до 18 ° C. Після процедури розтирайте шкіру м'яким сухим рушником до невеликого почервоніння. Подібним чином можна проводити і обливання з ковша або під душем (температура води повинна знижуватися так само).
6
Пам'ятайте, що купання у водоймах - потужний фактор, що гартує, тому що при цьому на ваш організм одночасно впливають вода, повітря і сонце. Корисно плавати не раніше, ніж через 30-40 хвилин після їди.
Зверніть увагу
Загартовування повинне бути регулярним, систематичним. Тільки в цьому випадку воно буде ефективним. Не можна влітку загартуватися «про запас» до зими. Просто в теплу пору року є більше можливостей зміцнювати імунітет. Однак щоб не хворіти і не втомлюватися, тобто бути у формі незалежно від сезону, загартовувати організм треба постійно.