Як зв'язати їжачка гачком.

Їжачок з м'якими колючками, пов'язаний дбайливими руками із залишків пряжі, стане найулюбленішою іграшкою вашого малюка. А зв'язати його під силу навіть початківцям рукодільниця.
Вам знадобиться
  • - кручена пряжа сірого кольору;
  • - пряжа «Травка» сірого або сріблястого кольору;
  • - гачок № 2,5;
  • - 2 чорні намистинки.
Інструкція
1
Їжачка починайте в'язати з носа. Зробіть ланцюжок з 2 повітряних петель, у другу петлю пров'яжіть 7 стовпчиків без накиду. Далі в'яжіть по колу у формі конуса, пров'язуючи по два стовпчики в кожну другу петлю попереднього ряду, потім через дві (в результаті повинно вийти 24 стовпчика).
2
Голочки на голові їжачка в'яжіть пряжею «Травка». Пров'яжіть 3 кола прямо, а потім почніть збавляти в зворотному порядку. Спочатку пров'яжіть всі петлі стовпчиком без накиду через кожні 2 стовпчики, в наступному ряду - через 1. В'яжіть таким чином, поки не залишиться одна петля.
3
Тепер починайте вив'язувати сірої ниткою животик їжачка. Зв'яжіть 7 стовпчиків в петлю попереднього ряду і пров'яжіть 6 рядів у прямому і зворотному порядку. наступні 4 ряди в'яжіть «Травкою». Деталь складіть навпіл і обв'яжіть гачком обидві частини разом.
4
Лапки в'яжіть крученої ниткою основного кольору. Зробіть ланцюжок з 4 повітряних петель і замкніть їх у кільце. Вплутаємося в центр колечка 8 стовпчиків без накиду і пров'яжіть по колу 3 ряди, не додаючи. Зв'яжіть 4 подібних деталі і пришити лапки до тулуба.
5
Ніс їжачка можна вишити чорною ниткою або ж пов'язати його гачком. Зробіть ланцюжок з 4 повітряних петель і замкніть їх у кільце. Вплутаємося в центр колечка 7 стовпчиків без накиду і пров'яжіть по колу прямо 1 ряд. У наступному ряду стовпчики пров'яжіть разом. Ніс пришити на мордочку їжачка. З намистин зробіть оченята, вишийте рот.
6
Цей їжачок вийде маленьким, приблизно 6 см у висоту. Якщо ви хочете, щоб іграшка була більше, збільште кількість повітряних петель для набору і кількість рядів пропорційно.
7
Щоб лапки їжачка рухалися, візьміть шматок дроту, проткніть тулуб. Кінці дроту загніть і вставте в лапи.
8
З пряжі червоного чи жовтого кольору зв'яжіть невеликі кульки-яблучка. Для цього обв'яжіть стовпчиками намистини або кружечки з синтепону. Яблучка пришити на спинку їжачка.
Після того як пов'язана велика річ, зазвичай залишається невеликий клубочок пряжі. Якщо майстриня любить в'язати, клубочки ці накопичуються, тому що дівати їх особливо нікуди. Але залишки пряжі зовсім не обов'язково повинні лежати без діла. З них можна нав'язати веселих іграшок - наприклад, їжачка . Пряжі знадобиться рівно стільки, скільки є - адже не обов'язково їжачок повинен бути одноколірним.
Вам знадобиться
  • Залишки пряжі середньої товщини
  • Гачок №2
  • Залишки синтепону
Інструкція
1
Їжачка почніть в'язати з черевця. Воно являє собою овал. Наберіть 10 повітряних петель. Зробіть 3 стовпчики з накидом в останню петлю ланцюжка і пров'яжіть 1 ряд стовпчиками з накидом. У першу петлю ланцюжка знову зробіть 3 стовпчики з накидом і продовжуйте в'язати по колу. Поступово додавайте петлі, пров'язуючи через кожні п'ять стовпчиків в стовпчики попереднього ряду по 2 стовпчики в один. Пров'яжіть таким чином рядів 10-12. Обірвіть нитку і затягніть петлю.
2
Мордочку можна зв'язати з ниток того ж кольору. Почніть її в'язати з ланцюжка з 3 повітряних петель. Замкніть її в коло. Зв'яжіть 2 петлі на підйом і пров'яжіть в кільце 5 стовпчиків без накиду. Переверніть в'язання і пров'яжіть 5 сторлбіков без накиду, які не замикаючи його в кільце. Знову переверніть роботу, зробіть 2 петлі на підйом. У перший стовпчик попереднього ряду пров'яжіть 2 стовпчики без накиду, ряд в'яжіть такими ж стовпчиками, пров'язуючи їх в кожну петлю попереднього ряду. В останню петлю пров'яжіть 2 стовпчики. Точно так же пров'яжіть наступний ряд, почавши його з петель підйому, 2 стовпчиків в першу петлю і закінчивши 2 стовпчиками в останню петлю попереднього ряду.
3
У наступному ряду почніть додавати петлі рівномірно, пров'язуючи 2 стовпчики в один через кожні 5 стовпчиків. Зіставте початковий ряд мордочки кінцевою точкою витягнутого краю овалу і виміряйте довжину мордочки. В'яжіть її до тих пір, поки її довжина не буде дорівнювати приблизно 1/3 довжини овалу. Прив'яжіть мордочку до черевця.
4
Зв'яжіть спинку з голками. Їх можна зв'язати як продовження мордочки, пров'язуючи в кожен стовпчик останнього ряду мордочки по 1 стовпчику без накиду. Пров'яжіть таким чином перший ряд, потім по наступному ряду додайте ще петлі, провязав по 2 стовпчики в один через кожні 3 стовпчика. Пров'яжіть ще 1 ряд стовпчиками без накидов так, щоб наступний ряд у вас виявився на лицьовій стороні іграшки.
5
Починайте вив'язувати бахрому Наступний - виворітний - ряд в'яжіть стовпчиками без накиду, за особовим знову пров'яжіть бахрому. В'яжіть таким чином до того моменту, поки довжина цієї частини тулуба не збіжиться з довжиною черевця. Зменшіть кількість петель, пров'язуючи стовпчик через 3.
6
Прив'яжіть спинку з голками до черевця, залишивши невеликий отвір для набивання. Набейте їжачка синтепоном і закладіть отвір.
7
Зробіть лапки. Зв'яжіть ланцюжок з 5 повітряних петель, замкніть її в кільце. Зв'яжіть 2 петлі на підйом, потім - 7 стовпчиків в кільце. В'яжіть лапку по колу до потрібної довжини. Набейте її синтепоном, затягніть петлі і прив'яжіть лапку до тулуба. Точно так же зв'яжіть інші 3 лапки.
8
Для очей і носика можна зв'язати маленькі кружечки з пряжі чорного кольору. Але можна пришити і намистини або шматочки шкіри. Вишийте ротик.
Корисна порада
Їжачка можна пов'язати зі шматочків різнобарвного синтетичного шпагату. Такого їжачка можна буде використовувати, наприклад, як іграшку для ванной.Ежік може бути і кольоровим - якщо пряжі мало, постарайтеся розподілити її рівномірно. Черевце можна зробити двоколірним, як і голки.