Як визначити карієс.

Карієс - руйнування коронки зуба з утворенням в ній порожнини. Зараз це найпоширеніша хвороба зубів, хоча багато дізнаються про неї тільки з реклами жувальної гумки.
Вам знадобиться
  • - регулярне відвідування лікаря;
  • - спеціально підібрана паста і ополіскувач;
  • - зубна нитка;
  • - очищення зубів два рази в день жорсткою щіткою.
Інструкція
1
Зверніть увагу на дискомфорт у ротовій порожнині, який почав вас турбувати ніби випадково. Справа в тому, що якщо зуб з карієсом вчасно не запломбувати, то через деякий час запалиться зубний нерв і виникне сильний біль. Током крові мікроби з хворого зуба будуть рознесені по всьому організму. Там вони можуть викликати важкі захворювання. Таким чином, зруйновані карієсом зуби нерідко стають вогнищами інфекції і причиною прояви ревматизму, бронхіальної астми, менінгіту, хвороб нирок і шлунка.
2
Знайдіть інформацію про природно-кліматичних умовах і змісті мінеральних солей в повітрі і воді (насамперед, дізнайтеся про надлишок або нестачу фтору). Також зверніть увагу на правильність вашого харчування та догляду за порожниною рота. Відповідайте собі на питання: наскільки довго і ретельно ви чистите зуби? Скільки разів на день? Чи користуєтеся ополаскивателем для рота і зубною ниткою? Адже головна причина карієсу - гниття залишків їжі, застрягла між зубами.
3
Перевірте у стоматолога свій прикус. Порушення прикусу теж сприяє розвитку карієсу.
Зверніть увагу
Щоб уникнути карієсу, привчитеся чистити зуби і язик два рази на день невеликий жорсткою щіткою з короткою «робочою частиною». Кожен зуб треба чистити з усіх боків. Щітку рекомендується міняти не рідше трьох разів на рік. Порадьтеся з лікарем щодо масажу для ясен - він є профілактикою багатьох хвороб порожнини рота.
Корисна порада
Каріозні зуби можуть з'являтися у дітей вже в три роки. Однак ризик їх утворення особливо зростає в 10-12 років, коли молочні зуби повністю змінюються постійними. У 9-10 років можна багато в чому визначити стан порожнини рота в майбутньому. Якщо в 9 років у дитини був всього один каріозний зуб, то до 16-17 років їх буде не більше п'яти. Якщо в роті дитини 2 або 3 каріозних зуба, в пору юності їх стане 7-8.