Як відновити кислотно-лужний баланс.

Дослідження вчених показують, що більше половини людей страждають підвищеною кислотністю в організмі. А це перешкоджає нормальній роботі ферментів, значно знижує кількість багатьох мінеральних речовин в організмі, порушує метаболізм і призводить до різних серйозних захворювань, обумовлених зниженням захисних сил організму. З цього можна зробити єдиний висновок: щоб зберегти здоров'я, необхідно відновити кислотно-лужний баланс.
Інструкція
1
Нейтралізувати надлишок кислоти в організмі допоможе дієта, багата лужними продуктами. До них відносяться: фрукти і сухофрукти, картопля, салати і овочі, попередньо замочені і пророслі зерна, бобові, горіхи. Кислих продуктів має бути в раціоні в чотири рази менше. До них відносяться м'ясо, яйця, сир, риба, солодощі, борошняні вироби і хліб. Пам'ятайте, що на кожні 100 г м'яса ви повинні вжити 300-400 г овочів.
2
Оскільки процеси очищення організму від токсинів найбільш інтенсивно протікають в першій половині дня, намагайтеся вживати вранці більше лужних продуктів. А найбільш раціональним режимом харчування для підтримки кислотно-лужного балансу вважається 4-6 разове.
3
Намагайтеся пити воду хорошої якості. Час від часу пийте негазовану лужну або лужно-соляну мінеральну воду. Лужними напоями також вважаються молочна сироватка і зелений чай. Щоденна норма рідини - 2,5-3 літри.
4
Відновити кислотно-лужний баланс можуть допомогти трави. Для нейтралізації кислотного середовища використовуйте листя лепехи, глоду, брусниці, агрусу, чорної смородини, малини, плоди шипшини. Заварюйте їх як чай.
5
Щоб відновити кислотно-лужну рівновагу шкіри обличчя, протріть її тоніком або обприскати термальною водою. Після цього нанесіть зволожуючий або живильний крем, який відновить захисний шар шкіри і зменшить втрату вологи. Краще користуватися не милом, а косметичним молочком, вершками і гелями для вмивання.
6
Позбавтеся від шкідливих звичок, що підвищують кислотність - від алкоголю, сигарет і кави. Не захоплюйтеся великою кількістю фармацевтичних препаратів.
7
Гіподинамія сприяє зрушенню кислотно-лужної рівноваги в бік окислення. Висновок: організму потрібна ваша рухова активність. Займайтеся спортом, ходіть пішки, бігайте, дихаєте свіжим повітрям.
8
Ступінь кислотності в організмі людини залежить від її психологічного настрою. Підвищують її нервову напругу, образа, страх, сум, загалом, будь-депресивні стани. Тому працюйте над своїм емоційним станом. Намагайтеся не нервувати через дрібниці.
9
Регулярно приймайте контрастний душ. Корисно також і відвідини сауни, де виведенню токсинів з організму сприяє чергування сухого пара і холодних обливань. Якщо є можливість, скористайтеся лужними ваннами.