Як виконати форматування диска.

Для форматування жорсткого диска або одного з його розділів можна використовувати масу методів. Багато чого залежить від призначення форматируемого розділу і цілі виконання цього процесу.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager.
Інструкція
1
Якщо ви хочете очистити розділ жорсткого диска, на якому не встановлена діюча операційна система, то скористайтеся стандартною утилітою форматування розділу. Відкрийте меню «Мій комп'ютер». Правою кнопкою миші клікніть по іконці потрібного локального диска і перейдіть до пункту «Форматувати».
2
Тепер натисніть кнопку «Відновити параметри за замовчуванням» і натисніть кнопку «Почати». Підтвердіть запуск процесу очищення розділу. Обов'язково попередньо збережіть всі важливі файли на інший локальний диск або зовнішній накопичувач.
3
Для форматування системного розділу диска потрібно використовувати інші методи. Підключіть ваш жорсткий диск до іншого комп'ютера, якщо є така можливість. Переконайтеся в тому, що він є вторинним вінчестером, і включіть даний ПК. Виконайте алгоритм, описаний в попередніх кроках. Пам'ятайте про те, що ви не зможете повноцінно використовувати цей жорсткий диск з вашим комп'ютером, доти поки не встановите нову операційну систему.
4
Використовуйте програму Partition Manager, якщо у вас немає можливості підключити вінчестер до іншого комп'ютера. Встановіть та запустіть її. Виберіть режим досвідченого користувача і клацніть правою кнопкою миші по потрібному локальному диску. Виберіть пункт «Форматувати розділ». Виберіть, із запропонованих варіантів, файлову систему і введіть мітку тому.
5
Натисніть кнопку "Форматувати» і далі «Застосувати намічені зміни». Всі інші операції будуть виконані в DOS-режимі. Врахуйте, що якщо ви хочете відразу ж встановити нову операційну систему, то розумніше скористатися утилітою форматування розділів, вбудовану в програму установки ОС. Це дозволить заощадити час, не встановлюючи додаткові програми.
Корисна порада
Переконайтеся, що на форматируемого розділі немає важливих файлів і документів.