Як визначити психічний розлад.

Людину, яка поводиться дивно, дивакувато, нерідко можуть охрестити «психом», «шизофреніком». Насправді, шизофренія - це серйозне психічне захворювання, яке свідчить расщепленности психічних процесів людини (від грец. Schizo - розщеплюю, phren - розум).
Інструкція
1
Діагностика шизофренії - складне питання. Межі між нормальним станом і психічним розладом можуть бути вельми розмиті. Поставити діагноз шизофренії і записати його в історію хвороби може тільки досвідчений кваліфікований лікар-психіатр.
2
В діагностиці шизофренії найбільш важливими представляються два критерії: - шизофренічна расщепленность; - динаміка хвороби.
3
Шизофренічна расщепленность означає існування несумісностей в психіці хворої людини. В один і той же момент в шизофреніки без всякої боротьби і внутрішнього конфлікту можуть спокійно уживатися протилежності. Поняття схізіса виливається в клінічний феномен, який виявляється при спілкуванні з людиною.
4
Одне з найбільш грубих проявів схізіса - шізофазія. Це нескладна мова, звернена в простір, потік слів, який не має внутрішньої логіки.
5
Наявність виразною динаміки хвороби означає, що позитивна симптоматика ускладнюється, негативна симптоматика наростає все більше, структура особистості перебудовується.
6
ГаллюцінацііСлуховие галюцинації - важливий симптом, який вказує на потенційне розлад. В голові пацієнта голоси можуть «проговорювати» вголос його думки, сперечатися між собою, коментувати його дії.
7
Крім слухових, бувають ще й тактильні галюцинації: пацієнт відчуває дотики, яких насправді немає.
8
«Вклад» зі сторониПаціент може відчувати, ніби хтось сторонній «вкладає» думки в його голову. Він може вірити в те, що його думки «чутні» іншим людям. Нерідко хворий говорить і про те, що відчуття інших людей «вкладаються» в його свідомість.
9
Діагноз «шизофренії» завжди сприймався суспільством як клеймо. Тому зараз його ставлять тільки в разі грубого дефекту особистості, для якого характерні тривалі психози, непідвладні контролю.