Як повернути гроші, якщо зламався телефон.

Якщо зламався телефон, не варто сильно засмучуватися, тому що споживачі мають право повернути за нього гроші і купити новий. Для цього необхідно дотримати ряд важливих умов, описаних у законодавстві, і набратися терпіння, оскільки не кожен продавець спокійно сприйме ваше прохання.
Вам знадобиться
  • - гарантійний талон;
  • - чек.
Інструкція
1
Перевірте, щоб після покупки телефону у вас залишився гарантійний талон і чек. Також обов'язково зберігати упаковку пристрою протягом усього терміну гарантії, оскільки вона може знадобитися для вирішення спору з поверненням грошей.
2
Почитайте Закон РФ «Про захист прав споживачів». Перед тим як вимагати назад свої гроші за несправний телефон, необхідно переконатися в правомірності своїх дій і знати, які статті закону на вашому боці, щоб вільно ними оперувати.
3
Переконайтеся, що поломка телефону відноситься до гарантійного нагоди, інакше продавець має повне право відмовити в задоволенні вашого прохання. Також ви можете втратити гарантію, якщо перепрошивати свій мобільний пристрій, розбирали і міняли самостійно його функціональні деталі.
4
Напишіть письмову претензію на ім'я директора фірми-продавця, в якій вкажіть причину звернення, перерахуйте поломки, зверніться до статей закону і вимагайте повернення грошей за телефон. Передайте заяву і отримаєте письмову відповідь протягом 10 днів. Після цього продавець має право забрати пристрій на експертизу, яка повинна проходити у вашій присутності і проводитися сторонньою організацією. Якщо перевірка доведе ваше гарантійне право, продавець буде зобов'язаний відшкодувати вартість телефону. В іншому випадку ви можете звернутися з позовом до суду з даного питання.
5
Зверніться з позовною заявою до суду, в якому вкажіть, що було написана претензія на повернення грошей за несправний телефон, а продавець ігнорує або відмовляється задовольнити ваше прохання. В результаті суду ви можете відшкодувати не тільки вартість пристрою, але і певну суму пені, яка розраховується з дня подання заяви. Як правило, до судового розгляду продавці намагаються не доводити справу і вирішити питання мирним шляхом, так як репутація в цьому бізнесі понад усе.